Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

1% dla TOPR – podsumowanie 2014 roku

Fundacja została powołana, aby wspierać Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jej głównym celem jest wspieranie ratownictwa górskiego realizowanego przez TOPR, które działa przede wszystkim na terenie Tatr Polskich i Pogórza Spisko – Gubałowskiego oraz rozwój bazy technicznej, w tym bazy śmigłowca Sokół, sprzętu oraz wyposażenia wykorzystywanego w ratownictwie tatrzańskim. Fundacja finansuje lub współfinansuje działalność szkoleniową ratowników.

 

Pomaga także ciężko chorym ratownikom w leczeniu i rehabilitacji.

TOPR-logo

W roku 2010 uzyskaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego i jesteśmy uprawnieni do otrzymywania 1% podatku od osób fizycznych.

DZIĘKI WAM suma przekazanego 1% podatku za rok 2014 wyniosła 407 066,23 zł.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Jednocześnie chcemy skorzystać z okazji i podziękować również osobom, które w ostatnich latach wpłacają bezpośrednio pieniądze na konto fundacji celem wsparcia ratownictwa.

Fundacja-topr-konto-procent

Miło nam poinformować, że łącznie w latach 2010-2015 fundacja wsparła TOPR na kwotę

1 486 405,52zł.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi sprawozdaniami z działalności publikowanymi na stronie internetowej www.fundacja.topr.pl.

Całe uzyskiwane przez Fundację wsparcie finansowe jest przeznaczone na realizację celów statutowych. Tylko w ostatnim czasie zakupiliśmy i przekazaliśmy TOPR między innymi:

  • 150 000 zł na bieżącą działalność ratowniczą
  • liny dyneema – 7427,32 zł
  • przenośne urządzenia AED (SCHILLER FREAD EASYPORT) wspierające podstawowe zabiegi resuscytacyjne (Basic Life Support). Jego małe wymiary oraz niska waga umożliwiają wykorzystanie go w zabiegach ratunkowych podczas wypraw prowadzonych zarówno na szlakach turystycznych jak i w trudno dostępnych miejscach czy wąskich korytarzach jaskiń – 14303,95 zł
  • nosze piguillem – 12 000 zł
  • nosze Kong Lecco Stretcher 9234,84 zł
  • materac próżniowy Tyromont 3 330 zł

Przekazane przez Państwa wpłaty są dużym wsparciem dla ratowania życia ludzi w Tatrach.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i prosimy o dalszą pomoc.

Robert Kidoń
Prezes Fundacji TOPR