Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

10 nowych obić na Słonecznych czyli „1000 Dróg” cd.

Slalomując między niekorzystną aurą, wspólnie z Arturem Maślanką w Słonecznych Skałach w Dolinie Szklarki ubezpieczyliśmy tej „wiosny” 9 nowych dróg, reprezentujących przedział najbardziej popularnych trudności. Warto zaznaczyć, że kilka z tych dróg już uzyskało powtórzenia,  a przede wszystkim opinie wyrażone z niejakim niedowierzaniem: „to te linie nie były do tej pory obite??!” W przypadku Słonecznych wydaje się to szczególnie zaskakujące, ale wypróbujcie sami takie drogi jak Chemtrail, Filar Przełazu czy choćby Żaluzję.

Chemtrail
Chemtrail VI.1+, Przełaz fot. Kuba Wierzchowski

Licznik mojego projektu „1000 Dróg” dobił tym samym do 811 FA, a ubezpieczenie nowości sfinasowałem z Waszych wpłat na portalu Zrzutka.pl. Przypominam, że także w tym roku możecie wesprzeć mój projekt pod adresem https://zrzutka.pl/vazgjx do czego gorąco zachęcam i z góry dziękuję za każdą pomoc.

Baner sponsorzy 1000 Lines

Na Przełazie powstały następujące drogi:

Chemtrail VI.1+ (5R+ST): na lewo od WC Pickera, pierwsza wpinka wspólna.
Filar Przełazu VI (5R+ST): na prawo od Komu Bije Dzwon.
Upał Na Pustyni VI.1 (6R+ST): na lewo od drogi Plamy Na Słońcu – przecinają się na wysokości 4 ringa, który jest wspólny.

Na Szerokim Kominie w lewej części oczyściliśmy całkiem nową – zachodnią ściankę, na której powstały dwie drogi: Gównoburza VI.1/1+ (5R+ST) oraz Status 6 VI.1 (5R+ST). Pierwszy i piąty ring są wspólne, a na Gównoburzy organiczeniem jest linia ringów z sąsiadki.

Na prawo od Ja Nie Latam powstała droga Be Quick Or Be Dead VI.2 (7R+ST). Na wysokości 4 ringa Artek narysował ogranicznik, którego nie widać z dołu. Wg mnie nie zmienia on trudności – sprawdzicie sami. Prostowaniem Gorzkich Żali jest teraz Żaluzja VI.3 (4R+ST), a jej współautorem jest Tomek Ręgwelski. Na prawo od Starczych Kazań powstał Paperclip VI.1 (5R+ST). Pierwszy ring jest wspólny, a potem linia ringów z Kazań jest ogranicznikiem. Ostatnią nowością na Szerokim Kominie jest Tyska Gnida VI- (4R+ST), która znajduje się na lewo od Gruby I Gruby na wschodniej ścianie.

Przy okazji tych prac ubezpieczyłem jeszcze linię Bałwanek Zdobędzie Wiosnę VI.1 (4R+ST), na Wschodnim Murze (na prawo od Prezentu Urodzinowego), którą zrobiłem bez asekuracji jeszcze w 2014 roku.

Zachęcam do polubienia profilu na fb (adres poniżej), gdzie znajdziecie zawsze najbardziej aktualne informacje.

Jacek Trzemżalski
https://www.facebook.com/1000lines/

 

Zdjecie0698

Szeroki Komin

1.Status 6 VI.1 (5R+ST);
2.Gównoburza VI.1/1+ (5R+ST);
3.Żaluzja VI.3 (4R+ST);