Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

12 godzin.Trzy wielkie ściany. Dwa loty. Jeden dzień. Hansjörg Auer i jego „Day Off”.

Hansjörg Auer kolejny raz pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych, wspinając się jednego dnia na trzy wielkie ściany solo bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. Jakby emocji było za mało, by szybko dostać się do podstawy kolejnych dróg wspinaczkowych, ze szczytów zlatywał na paralotni! Pokonanie 3 wielkich ścian i 2 lotów na paralotni, zajęło mu zaledwie 12 godzin.

Hansjoerg Auer fly off from Rif. Pisciadu towards Sass dla Crusc, Italy.

Film zatytułowany „Hansjörg Auer’s Day Off(„Dzień wolny Hansjörga Auera”) zobaczyć można już dziś na YouTube – kanał The North Face.

Ujęcia pokazują trudy wspinaczki z punktu widzenia Hansjörga oraz całą 33-kilometrową trasę jaką pokonał między pierwszym, a ostatnim szczytem. Wspierany z ziemi przez brata Mathiusa, Hansjörg wspiął się samotnie na Drogę Messnera (800m / trudność 6+ w skali UIAA), następnie zdobył „Abramkante” (500m / 7 UIAA), kończąc na „Große Mauer” (300m / 7 UIAA). Odległości między ścianami pokonywał na paralotni.

Hansjoerg Auer climbing freesolo the Vinatzer-Messner route on the South Face of Marmolada, Italy.
Hansjoerg Auer  na drodze Vinatzer-Messner na południowej ścianie Marmolady.

Krótki film, to zaledwie preludium do pełnometrażowego dokumentu, który ukazuje emocjonalne spojrzenie na życie Hansjörga i jego podróż z austriackiej rodzinnej farmy, do stania się znanym i cenionym alpinistą. Światowa premiera filmu odbędzie się podczas The North Face Mountain Festival w szwajcarskim Lauterbrunnen, w dniach od 14 do 17 września.

Oprócz światowej premiery, festiwal oferuje odkrywcom z całego świata możliwość wspinaczki po przepięknych szwajcarskich skałach, wędrówek zapierającymi dech w piersi alpejskimi szlakami, czy wzięcia udziału w treningach biegowych wraz z najlepszymi sportowcami z teamu The North Face. Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o innych, niesamowitych ekspedycjach sportowców, którzy wystąpią na żywo i w filmach prezentowanych w czasie Festiwalu.

Bilety na The North Face Mountain Festival są jeszcze dostępne pod adresem: www.thenorthface.com/innovation/discover/mountain-festival.html, koszt biletu to 249 euro i obejmuje:

  • warsztaty – m.in.: fotografia przygodowa, gotowanie ekspedycyjne
  • zajęcia: górskie wędrówki, biegi trailowe i wspinaczka, podzielone ze względu na umiejętności uczestników
  • śniadanie w piątek, sobotę i niedzielę oraz kolację w sobotę wieczorem, serwowane w specjalnie przygotowanym namiocie
  • wszystkie atrakcje zawierające wystąpienia sportowców na dużej scenie, koncerty i wieczorne imprezy.

Każdy uczestnik może wykupić także szereg dodatkowych aktywności.

Najświeższe informacje na temat festiwalu pojawiają się na stronie:

https://www.facebook.com/events/263533504102274/

Więcej informacji na temat The North Face znaleźć można również na portalach społecznościowych:

Instagram: @TheNorthFace
Twitter: @TheNorthFaceEU
Facebook: www.facebook.com/thenorthface
Google+: plus.google.com/+TheNorthFace

Informacja prasowa