Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

2xVI.6+ dla Łukasza Dębowskiego

Na Okienniku Łukasz Dębowski (SW KW Katowice) poprowadził otwarty projekt, będący połączeniem Władcy Przestrzeni i Super Akcji. Dla niewtajemniczonych w skomplikowane topo Ściany Czołowej, Władca Przestrzeni to kilkuruchowy balder autorstwa Waldka Podhajnego dokładający trudności do drogi Łukasza Pan i Władca. Waldi nie skończył jednak swojej drogi balderem z Super Akcji, tylko obszedł go z lewej strony. W komentarzu do swojej drogi w 2013 roku napisał:

Droga startuje jak Maratończyk i idąc w górę nowym terem na lewo od Władcy Pierścieni docieramy do drogi Pan i władca, którą prosto do góry (zbierając po drodze trudności Wycieczki do Ojcowa i płyty z Nocnych akcji) docieramy pod górny okap. Pokonujemy go od lewej strony wspólnie z Wycieczką do Ojcowa 2.

Na drodze wklejonych zostało 6 nowych ringów i tak powstał Władca przestrzeni. Co do wyceny to porównując ją do pokonanego wiosną Fałszywego proroka na Pochylcu zasługuje na VI.6 (ale raczej dolna granica). Istnieje możliwość skończenia drogi Super akcjami. Powstałaby długa, usiana paroma trudnymi bulderami, mięsista linia. Dla tak powstałej linii sugeruje nazwę Super władca

W lipcu Łukasz jako pierwszy powtórzył Władcę Przestrzeni i już wtedy wiadomo było, że prowadzenie całości będzie tylko kwestią czasu. Całość udało poskładać się tydzień temu i tak powstała Królowa Południa VI.6+, piękna, idealnie prosta linia przecinająca sam środek Ściany Czołowej Okiennika.

eks1
Łukasz na Ekspozyturze Szatana

Kilka dni później Łukasz, rzutem na taśmę, wykorzystując prawdopodobnie ostatni w tym roku dzień dobrych warunków na Pochylcu, zakończył swoją osobistą batalię z Ekspozyturą Szatana VI.6+ RP.

Monika Dębowska