Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

3 edycja Pucharu Polski w boulderingu w Poznaniu już wkrótce!

W dniach 19–20 września w Poznaniu odbędą się zawody Pucharu Polski Seniorów i Młodzieżowców w boulderingu. Boulderownia Blok Haus będzie gospodarzem tego wydarzenia.

bhpucharpolskiPlakatRunda eliminacyjna będzie rozegrana w formule flash. W zawodach mogą wziąć udział wszystkie osoby, które w dniu zawodów ukończą 16 lat. Osoby niepełnoletni muszą przedstawić pisemną zgodę rodziców. Osoby chcące być sklasyfikowane w Pucharze Polski muszą posiadać aktualne badania lekarskie.

Runda eliminacyjna będzie się składać z problemów wspólnych dla mężczyzn i kobiet (z dodanymi chwytami). O wynikach w rundzie decydować będzie
liczba topów i bonusów bez ewidencjonowania prób na problemach.

bh_logoDo półfinału zostanie zaklasyfikowanych 20 najlepszych zawodników posiadających aktualne badania lekarskie wydane przez lekarza uprawnionego do orzecznictw sportowo-lekarskiego. W przypadku obcokrajowców zobowiązani są oni przedstawić równorzędny dokument przetłumaczony na język polski.

Problemy nakręcą m.in. Marcin Wszołek, Michał Górski, Wojciech Kaczmarek i Roman Batsenko a na wszystkich zawodników czeka tradycyjna koszulka i pakiet żywnościowy. Dla zwycięzców mamy ręcznie rzeźbione drewniane puchary.

Zapraszamy do Poznania!