Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

5. edycja Gier DryToolowych o Kaziową Igłę

logo1

Świętokrzyski Klub Alpinistyczny serdecznie zaprasza wszystkich miłośników zimowego wspinania na jubileuszową, 5. edycję Gier DryToolowych o Kaziową Igłę, która obędzie się w dniach 9-10 lutego 2013r. Celem imprezy jest spotkanie oraz integracja środowiska wspinaczkowego, wymiana doświadczeń oraz promowanie wspinania na dziabkach. A jak wiadomo, nic tak nie służy promocji wspinania jak… czynne wspinanie, którego będzie bardzo dużo. Przy okazji wyłonimy najlepiej dysponowanych tego dnia wspinaczy, godnych nagrody głównej, czyli Kaziowej Igły.

Zgodnie z tradycją planujemy imprezę dwudniową – w sobotę odbędzie się część sportowa, w niedzielę przewidziano wspinanie rekreacyjne. Pomiędzy tymi dniami długa noc, czyli plenerowa posiadówa integracyjna.

Statuetki
Statuetki dla najlepszych w 2011r.
(fot. Przemek Klenio Klentak)

Impreza, dzięki gościnności gospodarza terenu – GEOPARKU Kielce – odbędzie się podobnie jak w 2011r. w nieczynnym kamieniołomie Kadzielnia, położonym u zbiegu ulic Krakowskiej i Pakosz w Kielcach.

Poniżej plan sytuacyjny z zaznaczonymi punktami strategicznymi. Informacja dla niezmotoryzowanych – dotarcie na miejsce z dworców: kolejowego i autobusowego zajmuje odpowiednio 20 i 25 minut marszu.

parking

P1 i P2 – miejsca parkingowe (zdjęcie nieco nieaktualne – P2 to obecnie elegancki parking z nawierzchnią z kostki betonowej i jest to zalecane miejsce do parkowania – na zdjęciu zaznaczono wjazd);

MA – zasadnicze miejsce akcji; na niebiesko zaznaczono dojścia;

Start eliminacji planowany jest na godzinę 9:30 i poprzedzony będzie słowem wstępnym oraz przedstawieniem szczegółowych zasad punktowania. W eliminacjach przygotowanych będzie 10-12 dróg o trudnościach od 4+ do 7-, ale do wyłonienia grona finalistów branych będzie pod uwagę 5-6 najwyżej punktowanych prowadzeń, przy czym liczone będą tylko ukończone w całości drogi (nie liczymy wpinek). Taka formuła jest złotym środkiem pomiędzy zapewnieniem ciągłości i radości wspinania, a potrzebą wyłonienia czołówki najskuteczniejszych łojantów. Zamknięcie eliminacji przewidujemy około godziny 17stej. Po czym po krótkiej przerwie wyłonione grona finalistek i finalistów zmierzą się w świetle halogenów na przygotowanej drodze finałowej – już w formule OS.

zwyc
Zwycięzca 4. edycji – Maciej Bedrejczuk – na drodze finałowej.
(fot. Przemek Klenio Klentak)

Tegoroczna, jubileuszowa edycja będzie szczególna z powodu włączenia do programu wspinaczki lodowej. Po doświadczeniach zdobytych podczas ubiegłorocznej akcji „Zrób sobie loda sam” (o której można przeczytać tu: wspinanie.pl) i dzięki dużemu wsparciu sprzętowemu udzielonemu przez firmę Unimax Kielce powstaje właśnie na Kadzielni lodospad o całkiem słusznych rozmiarach – 30m wysokości i co najmniej takiej szerokości. Jednym z punktów eliminacji (obowiązkowym dla finalistów) będzie przejście jego głównym spiętrzeniem – sprawa otwartą jest czy będzie to prowadzenie czy wędka.- zdecydujemy o tym wspólnie na miejscu w dniu zawodów. Ale niezależnie od tego będą na nim zawieszone również niepunktowane wędki, aby jak największa ilość wspinaczy mogła zakosztować tego – niezbyt powszechnego w naszym kraju – rodzaju wspinaczki.

Gwóźdź programu tegorocznej edycji – 30sto metrowy lodospad – na razie w fazie powstawania.(fot. Przemek Klenio Klentak)
Gwóźdź programu tegorocznej edycji – 30sto metrowy lodospad – na razie w fazie powstawania.
(fot. Przemek Klenio Klentak)

Zapisy na listę startową, podpisanie stosownych oświadczeń, odbiór numerów startowych, okolicznościowych koszulek, „bonów żywnościowych” na legendarną grochówkę i żurek oraz uiszczenie wpisowego można będzie dokonywać na miejscu w kamieniołomie, w sobotę od godz. 8:00. Zachęcamy do wcześniejszego zgłoszenia uczestnictwa.

 

Formularz zgłoszeniowy

 

Ułatwi to nam organizatorom rozplanowanie działań, a zapisującym się wcześniej zamówienie odpowiedniego rozmiaru koszulki. Wysokość wpisowego szacujemy na 30-40zł. Brak ostatecznej kwoty wynika z faktu, że jesteśmy na etapie domykania budżetu ale będziemy się starać aby była jak najniższa (ewentualna nadwyżka finansowa z tytułu wpisowego zostanie przekazana na pomoc Arturowi Pierzchniakowi – o akcji można przeczytać m.in. tu: http://kw.warszawa.pl/).

Chcielibyśmy w tych szalonych czasach zachować niekomercyjny charakter imprezy – a to wymaga niezależnego, własnego finansowania. Z tego tez powodu nie planujemy gradu nagród rzeczowych – obok Statuetek przewidujemy dla zwycięzców nagrody ufundowane przez polskiego producenta rękawic wspinaczkowych MONKEY’S GRIP.

Komitet organizacyjny ŚKA

Uwaga

Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu lub (w najgorszym przypadku) odwołania Imprezy w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. Jest to powodowane wyłącznie troską o bezpieczeństwo uczestników. Szczegółowe informacje o zmianach podamy odpowiednio wcześniej.

Nocleg

Niestety nie dysponujemy w Kiecach obiektem na miarę Domu Turysty w Zakopanem. Poza tym, zgodnie z duchem tradycji, Grom DryToolowym zawsze towarzyszyły namioty. Zatem na miejscu, przy ognisku będzie rozstawiony duży namiot wojskowy (tzw. enes), gdzie zmieści się kilkanaście osób – nie zapomnijcie zabrać ze sobą ciepłych śpiworów i karimat. Będzie także możliwość rozbicia własnego namiotu. Zachęcamy do pozostania na noc i kontynuowania wspinania w dniu następnym.

Organizator –

Świętokrzyski Klub Alpinistycznywww.ska.org.pl

Współpraca

GEOPARK Kielcewww.geopark-kielce.pl

Wsparcie sprzętowe

Unimax Kielcehttp://www.unimax.com.pl/pl/kontakt

Sponsorzy:

Świętokrzyski Klub Alpinistycznywww.ska.org.pl

SPEED MED POLAND (opieka medyczna) – www.speedmedpoland.pl

Pizza pod Trójkąwww.pizzapodtrojka.pl

MONKEY’S GRIPwww.monkeysgrip.com

Partner
Nasze Skaływww.naszeskaly.pl
Patronat medialny:

brytan.com.pl

drytooling.com.pl­­

GÓRY – górski magazyn sportowy

wspinanie.pl

 

Grafika:

Rafał Dzidek Stefanowski