Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

6 Gry DryToolowe o Kaziową Igłę – informacje podstawowe

Świętokrzyski Klub Alpinistyczny wraz gminą Sitkówka­-Nowiny serdecznie zapraszają wszystkich miłośników zimowego wspinania na 6. edycję Gier DryToolowych o Kaziową Igłę, która obędzie się 24. stycznia 2015r.

GryDT2015

Tradycyjnie celem nadrzędnym naszej imprezy jest spotkanie oraz integracja środowiska wspinaczkowego, wymiana doświadczeń oraz promowanie wspinania na dziabkach. W tym roku mamy cel dodatkowy – otwarcie i promocję  nowego rejonu drytoolowego, o wdzięcznej nazwie Das Beton, który znajduje się w podkieleckich Nowinach.  Znajdziecie go wpisując w mapach google słowa „sopro nowiny”, na prawo od znacznika.

W związku z tym, że nic tak nie służy integracji wspinaczkowej jak czynne wspinanie, planujemy go w tym roku wyjątkowo dużo. Przygotowanych zostanie 15 dróg o pełnym spektrum  trudności – od B0+ (ok. M5) do B5+ (ok. M9). Na nich wyłonimy najlepiej dysponowanych tego dnia wspinaczy, godnych nagrody głównej, czyli Kaziowej Igły – oczywiście w dwóch kategoriach: damskiej i męskiej. Zasady rywalizacji są banalnie proste – wspinamy się w formule flash od rana (9:30) do zmroku (16:30) i zbieramy punkty (odpowiadające trudnościom drogi). Liczyć się będą topy oraz zaznaczone gdzieniegdzie bonusy – kto zrobi najwięcej ten wygrywa.

Zachęcamy uczestników do zaplanowania dwudniowego pobytu, gdyż po sobotniej części sportowej planujemy przenieść się na imprezę integracyjną do jednego z kieleckich lokali, a na niedzielę dalsze wspólne wspinanie. O ile aura pozwoli na Kadzielni, na wylanym lodospadzie. Istnieje możliwość noclegu w przystępnej cenie w kieleckim schronisku młodzieżowym (http://www.ssm-wedrownik.com.pl/?id=kontakt) lub w zdecydowanie bardziej spartańskich warunkach w klubowej bulderowni.

W najbliższych dniach zamieścimy formularz rejestracyjny oraz informacje dotyczące godziny startu imprezy, menu, wysokości wpisowego oraz szczegółów dojazdu.

Prosimy o powstrzymanie się z odwiedzinami rejonu do dnia imprezy i oficjalnego otwarcia – będziemy mieli możliwość  stworzenia równych szans rywalizacji dla uczestników. Ponadto cały czas trwają prace przygotowawcze – niecierpliwych i ciekawskich zapraszam do wirtualnych odwiedzin:

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=MF1wMfAwTvo]

Świętokrzyski Klub Alpinistyczny– organizator

Gmina Sitkówka-Nowiny – partner organizacyjny