Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

6. Gry DryToolowe o Kaziową Igłę – wskazówki dojazdu

Gry już w następny łyk-end – zatem czas na przedstawienie szczegółów dojazdu.  Przy okazji przypominam o możliwości skorzystania z elektronicznej formy zapisu za pośrednictwem formularza rejestracyjnego (http://goo.gl/forms/LhJ9GM3unt). Miejscem tegorocznego spotkania jest nowy rejon drytoolowy, o wdzięcznej nazwie Das Beton, który znajduje się w podkieleckich Nowinach.  Znajdziecie go wpisując w mapach google słowa: „sopro” i „nowiny”, na prawo od znacznika. Nie ograniczamy ilości miejsc – rejon jest obszerny, a dróg wspinaczkowych dużo – każdy się zmieści.

Plan sytuacyjny. P – parking dla uczestników, MA – miejsce akcji.
Plan sytuacyjny. P – parking dla uczestników, MA – miejsce akcji.

Dla osób przybywających  z północy, południa i zachodu najdogodniej jest dojechać droga krajową nr 7 w okolice Chęcin, do węzła komunikacyjnego „Kielce Południe”. Z tego węzła zjeżdżamy na drogę „żółtą”, o nrze 762, w kierunku Kielc. Po przejechaniu około 2,5km, w miejscowości Zgórsko na górce, na relatywnie dużym skrzyżowaniu ze światłami (cztery pasy w jedną stronę) skręcamy w prawo, w ulicę Przemysłową. Stąd już niecałe 1,5km do celu. Mijając po drodze kościół dojeżdżamy do skrzyżowania z ul. Zakładową, na którym kontynuujemy jazdę ul. Przemysłową (łukiem w lewo, za główną wg znaku). Stąd po około 150m, tuż za torami kolejowymi skręcamy w prawo w kierunku zakładu „Sopro” i parkujemy na piaszczystej zatoce po lewej. A dalej już na nogach, w stronę słońca (na południowy wschód), jakieś 100m.

Osoby przybywające ze wschodu mają dwie możliwości:

– albo w Cedzynie decydują się kontynuować jazdę droga krajową nr 74 (na krótkim odcinku jest to ekspresówka) i nią przez Kielce dojeżdżają do węzła komunikacyjnego „Kielce Zachód”, na którym skręcają na obwodnice w kierunku Krakowa, i dojeżdżają w okolice Chęcin, skąd dalej wg całości opisu powyżej,

– albo decydują się na przejazd przez centrum Kielc (co w sobotę rano nie jest żadnym problemem) i ulicami: Sandomierską, IX w. Kielc, 1. Maja, dojeżdżają do skrzyżowania, na którym w lewo i ulicami: Żelazną, Armii Krajowej, Krakowską (od skrzyżowania droga nr 762)  wydostają się z miasta w kierunku Krakowa, dojeżdżają do Zgórska, gdzie na wyżej opisanym skrzyżowaniu skręcają w lewo, i dalej od tego miejsca wg opisu wyżej.

 

INFORMACJE PODSTAWOWE: 

http://brytan.com.pl/6-gry-drytoolowe-o-kaziowa-igle-informacje-podstawowe/ 

ZAPISY

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału zapraszamy do skorzystania z formularza rejestracyjnego. Ta forma zapisów pozwoli nam, organizatorom rozplanowanie działań, a zapisującym się wcześniej zamówienie odpowiedniego rozmiaru koszulki oraz otrzymywanie informacji bezpośredni na e-mail.

 

 

 

Świętokrzyski Klub Alpinistyczny

Organizator:

 6grydt_ska

Partner organizacyjny

 6grydt_gmina

Patronat medialny

Brytan.com.pl

Drytooling.com.pl

GryDT2015