Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

XIII Karkonoskie Dni Lajtowe

W dniach od 9 do 11 listopada 2012 r. odbędzie się wielkie święto wszystkich miłośników gór. Właśnie wtedy w Karpaczu w Hotelu Gołębiewski rozpocznie się, trzynasta z kolei edycja „Dni Lajtowych” organizowanych przez Polski Klub Alpejski.

W czasie trwania festiwalu wielbiciele gór będą mogli obejrzeć filmy poświęcone tematyce
górskiej, wysłuchać relacji z niezwykle interesujących wypraw oraz spotkać się i podyskutować z elitą polskiego i światowego alpinizmu oraz z wielkimi gwiazdami sceny wspinaczkowej. Do tej pory gośćmi Dni Lajtowych były prawdziwe alpinistyczne perełki jak Reinhold Messner,Simone Moro,Silvio Mondinelli,Edurne Pasaban czy Albert Leichfried. Z Polski imprezę odwiedziła m.in. nasza czołowa himalaistka Kinga Baranowska.

W tym roku główną gwiazdą naszego festiwalu będzie człowiek, który pomimo młodego wieku już zdążył wpisać się do kanonu legend światowej wspinaczki –

DAVID LAMA!

W piątkowe popołudnie, tuż po uroczystym otwarciu, festiwal rozpocznie prezentacja Piotra Snopczyńskiego, zaraz po nim usłyszymy górskie opowieści z ust Grzegorza Chwoły, a następnie, kończąc pierwszy dzień festiwalu wystąpi Fredrik Sträng.

Sobotę rozpoczniemy od pokazów przygotowanych przez naszych klubowych kolegów, zawierających m.in. relacje z ich niezapomnianych wypraw w najwyższe góry świata. Następnie czekają nas prezentacje polskich alpinistycznych gwiazd, w czasie których m.in. Filip Pawluśkiewicz opowie o swojej przygodzie z Mount Logan, Konrad Ociepka zapowiada, że ma być„Pionowo i ekstremalnie”, Przemysław Piasecki przypomni chwile, w których wszedł na K2 po raz pierwszy drogą „Magic Line”, a zaraz po nim wystąpi Adam Bielecki, który również opowie – tyle, że o swoim – tegorocznym wejściu na K2. Natomiast na dopełnienie naszej sobotniej górskiej uczty wystąpi sam David Lama, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać.

Niedziela to dzień, w którym nasze festiwalowe napięcie sięgnie zenitu, bo tuż po pokazach klubowych, czeka nas opowieść o Trango Tower Doda Kopolda, po nim wystąpi Denis Urubko, chcący podzielić się relacjami ze swoich wypraw w Tian-Shan i Himalaje, a następnie historia, na którą wszyscy czekają, czyli „Zimowy szturm na GI” Adama Bieleckiego.

Wszystkich miłośników górskich wędrówek gorąco zapraszamy na nasze tegoroczne Dni Lajtowe! Żywimy nadzieję, że dopiszecie i tym razem!

Polski Klub Alpejski jest ogólnopolskim stowarzyszeniem sportowym, istniejącym od 2000 roku. Do głównych celów klubu należą: popularyzacja alpinizmu, organizacja wypraw w góry wysokie oraz krzewienie kultury górskiej w społeczeństwie. Członkowie PKA mają na koncie ponad 100 wypraw na pięciu kontynentach m.in. w takich pasmach górskich jak:
Himalaje, Tien Shan, Pamir, Atlas Wysoki, Andy, Kaukaz, Góry Elbrus oraz Alpy.

Więcej informacji na oficjalnej stronie imprezy:www.dnilajtowe.pl

Dodatkowe informacje oraz kontakt dla mediów:
POLSKI KLUB ALPEJSKI
Łukasz Mucha
tel.: +48 603 847 849
e-mail: grzmi@o2.pl