Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

9a dla Kindera i Larchera

Joe Kinder na Novena Puerta

Kiedy u nas na dobre rozpoczyna się sezon zimowy, większość z nas wyciąga z szaf zimowy szpej, z ciepłych miejscówek wciąż dochodzą do nas wieści o ciekawych sportowych(letnich) przejściach.

Joe Kinder, który postanowił zimę spędzić w Hiszpanii właśnie poprowadził Seleccio Natural (9a) w  Santa Linya. Na 8a.nu zamieścił następującą opinię:

Po urwaniu się kilku chwytów i dwudziestokrotnej zmianie rzeźby drogi mogę z czystym sumienien potwierdzić wycenę 9a. Czas poświęcony na opatentowanie drogi, naukę ruchów sekwencji, będę wspominał naprawdę miło. Ta rzadko chodzona linia może być uważana za jedną z najpiękniejszych w Santa Linya. Droga od samego początku oferuje ciągowe wspinanie, bez miejsc restowych w 45º przewieszeniu. Uwielbiam tę drogę.

Joe na potwierdzenie swojej dobrej formy poprawadził także Novena Puerta (8c+) na tej samej ścianie.

Joe Kinder na Novena Puerta
Joe Kinder na Novena Puerta

W Siuranie Włoch, Jacopo Larcher poprowadził Jungle Speed (9a) jest to jego druga droga w tym stopniu po Southern Smoke Direct w Red River Gorge, którą pokonał w zeszłym miesiącu. Jungle Speed  jest to droga (nietypowa jak na Siurane) jest linią krótką, startowy bulder wyprowadza w łatwiejszą część za ok 7c+. Larcher dokonał najprawdopodobniej czwartek przejścia linii wytyczonej w 2010 przez Daniela Junga.  Poniżej film z przejścia Jungle Speed przez Sashe Gerzha.