Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Adam Bielecki z Blackyak

Adam Bielecki, himalaista, alpinista i taternik, podpisał umowę o współpracy z BLACKYAK, południowokoreańskim producentem odzieży wspinaczkowej i outdoorowej. Adam jako pierwszy polski wspinacz w historii bierze udział w testowaniu i tworzeniu globalnej kolekcji. Będzie ona dostępna w sezonie jesień-zima 2017/2018. Najpoważniejszy test rozwiązań zaprojektowanych wspólnie przez BLACKYAK i Adama nastąpi podczas planowanej na zimę polskiej narodowej wyprawy na K2.

AB_2 (1)

Południowokoreańska firma została założona w 1973 r. przez himalaistę Tae Sun Kang. Jej głównym celem od samego początku jest ułatwienie wspinaczom realizacji ich celów poprzez dostarczenie im możliwie najlepszej odzieży i akcesoriów. W skrócie – BLACKYAK chce być dla wspinaczy Jakiem – cennym, niestrudzonym i potężnym kompanem wypraw górskich. Firma jest liderem w Korei Południowej, która jest drugim największym rynkiem outdoorowym świata.

Gore Pro Shell 3L Jacket

Tej jesieni, po dwóch latach prac, BLACKYAK po raz pierwszy wprowadzi swoją kolekcję na rynek europejski. Zaprojektowana w szwajcarskich laboratoriach odzież zdobyła 11 nagród na targach artykułów sportowych ISPO 2016 w Monachium – jednych z najbardziej prestiżowych na świecie.

combat shirt

Adam Bielecki od lat marzył o możliwości zaprojektowania odzieży wspinaczkowej, która spełniałaby wszystkie jego wymagania. – Od blisko dwudziestu lat jestem użytkownikiem odzieży górskiej i dobrze znam kryteria, które powinna spełniać. Od moich ubrań oczekuję funkcjonalności, niskiej wagi, trwałości oraz dobrego designu. W przypadku sprzętu, którego używam do realizacji najtrudniejszych celów cena schodzi na dalszy plan. Od blisko dwóch miesięcy testuję istniejące produkty BLACKYAK, a także projekty powstałe w wyniku mojej współpracy z ekspertami ze szwajcarskiego laboratorium. Wyniki tych testów są niezwykle obiecujące. BLACKYAK to marka premium, dla której liczy się przede wszystkim funkcjonalność, najwyższa jakość i innowacyjność. Takiej dbałości o szczegóły jeszcze nie widziałem. Świetny design jest dla mnie swego rodzaju wisienką na torcie – powiedział Adam Bielecki.

Casual Down jacket
Usprawnienia i patenty przekazane przez Adama projektantom BLACKYAK zostaną wykorzystane nie tylko w specjalistycznej odzieży wspinaczkowej, ale także w odzieży przeznaczonej do wszelkich aktywności na powietrzu – od spacerów po lesie po ambitną turystykę górską. Kolekcja 2016/17 trafi do najlepszych sklepów sportowych i outdoorowych w Polsce we wrześniu tego roku. Polskim dystrybutorem BLACKYAK jest Exploteam.

Najpoważniejszym jak dotąd testem dla nowych materiałów i odzieży zaprojektowanej przez BLACKYAK i Adama Bieleckiego będzie polska narodowa wyprawa na K2 planowana na zimę tego roku.Active flex pants

informacja prasowa