Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Adam Ondra Made In Poland VI.8!

Wiele znaków na niebie i ziemi, a także wykwalifikowani podzamczańscy zwiadowcy donieśli w dzisiejszy leniwy dzień, że na parkingu pod skałami pojawiły się samochody na czeskich numerach. Wkrótce okazało się, że na Wielkiej Cimie dzieją się ciekawe rzeczy, a po płycie w zdecydowany sposób wspina się charakterystyczny szczupły wspinacz z kręconymi włosami i ma na imię Adam… I choć raport zwiadowczy był bardzo precyzyjny – „tenże Adam zrobił Made In Poland”, to ostateczne wątpliwości rozwiał wpis Adama Ondry na portalu 8a.nu!
cimy

Adam Ondra powtórzył drogę Łukasza Dudka Made In Poland VI.8 (9a) RP potwierdzając trudności, przy okazji można się dowiedzieć, że była to jego 100 tak trudna droga (od 9a w górę)  w życiu. Skompletowanie tak imponującej listy przejśc zajęło mu 8 lat. Droga padła w trzeciej próbie, ale jak pisze Adam – mogła paść w drugiej, gdyby nie to, że podczas prowadzenia rozbił się obok niego filmujący przejście dron. Wniosek z tego, że kiedyś zobaczymy przejście Adama! I choć dzisiejszy dzień, jak na tę porę roku, był wyjątkowo korzystny jeśli chodzi o warunki, to jednak wykonanie kilkudziesięciu ruchów przez całą płytę Cimy na śliskich stopniach oczywiście wymaga szacunku!

ondra_dura_dura

Warto wiedzieć, że Adam zapowiedział wspinaczkę na Cimie już podczas swojej wizyty w Mamutowej. Jego ojciec jeszcze w latach 80-tych wspinał się w Podzamczu z Tomasem Pilką podczas częstych wizyt Czechów w naszych skałach. Czekamy na więcej takich Newsów! Tymczasem oczywiście gratulacje!

(trz)