Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Adam Ondra zatrzymany przez 14 (9a) wyciąg Dawn Wall

Adam Ondra kolejny dzień spędził w ścianie El Capitan. Plan zakładał przejście wyciągu nr 14 i spróbowanie kolejnego 15. Jednak rzeczywistość nie okazała się tak kolorowa.

ondradawnwallp13

Mimo 7 prób Adam nie zdołał pokonać 14 wyciągu. Okazało się, że niesamowity Czech też stresuje się podczas wspinania! Jak napisał na Instagramie:

Wspinałem się dzisiaj bardzo słabo, czułem dużą presję, byłem zdenerwowany. Potrzebowałem 7 prób by pokonać pierwszy boulder na wyciągu 14. Ten bald wcześniej nie wydawał mi się bardzo trudny, ale dziś odebrałem go inaczej. Podczas mojej próby wyjechała mi noga, potem podczas drugiej byłem lekko wystraszony i bardzo niepewny swojej pracy nóg, starałem się wspinać tak ostrożnie jak to tylko możliwe, ale ześlizgiwałem się ze stopni. Podczas 7 próby, zrobiłem bald, ale spadłem z ostatniego ruchu. Ciężko wskrzesić w sobie optymizm, ale spróbuję jeszcze raz jutro, Mam nadzieję, że z lepszym nastawieniem. Dziękuję wszystkim za wsparcie. Przepraszam za dziś, mam nadzieję, że wciąż jest szansa.

Wyciągi nr 14 i 15 są najtrudniejsze na całej drodze. To one najdłużej zatrzymywały Caldwella i Jorgesona podczas ich przejścia.  Oba odcinki wycenione są na na 5.14d czyli 9a. Spójrzcie jak precyzyjna praca nóg potrzebna jest na następnym, piętnastym, wyciągu: