Adrian Markowski nieoficjalnym mistrzem Islandii

W ostatnią niedzielę w Reykjaviku odbyły się Mistrzostwa Islandii we wspinaczce sportowej. Zawody, na ścianie Klifurhúsið rozegrano w czterech kategoriach: dziewcząt w wieku od 13-15 lat, chłopców w wieku od 13-15 lat, damskiej i męskiej powyżej 16 roku życia. W tej ostatniej kategorii zwyciężył Adrian Markowski, który jako jedyny uporał się z drogą finałową. Ponieważ zawody nie były rozgrywane w formule open, Adrian został nieoficjalnym mistrzem, oficjalny tytuł przypadł Islandczykowi Hilmarowi Ómarssonowi.

islandia_1
Zawodnicy od lewej: Guðmundur Freyr Arnarson, Adrian Markowski, Hilmar Ómarsson, Kjartan Björn Björnsson / fot. Andri Már Ómarsson

W kategorii dziewcząt w wieku od 13-15 lat wygrała Katarína Eik Sigurjónsdóttir, natomiast w tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców najlepszy był Einar Halldórsson Kvaran.

W kategorii żeńskiej, od 16. roku wzwyż, pierwsze miejsce zajęła 18-letnia Rósa Sól Jónsdóttir.

islandia_2
Zawodniczki od lewej: Stefanía R. Ragnarsdóttir, Rósa Sól Jónsdóttir, Ríkey Magnúsdóttir, Manúela Magnúsdóttir / fot. Andri Már Ómarsson

źródło: icelandnews