Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Akademickie Mistrzostwa Polski – rywalizacja na Poziomie

Po rocznej przerwie, Akademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej, ponownie zawitają do województwa śląskiego. Tym razem jednak nie Katowice, a Sosnowiec na dwa dni stanie się mekką najlepszych wspinaczy w Polsce. Do Centrum Wspinaczkowego „Sport Poziom 450” zaprasza Organizacja Środowiskowa AZS w Katowicach.

plakat-a2-gotowy-www

Organizowane w dniach 18-19 kwietnia zawody są jednymi z najliczniejszych w kalendarzu AZS, jak również wszystkich imprez wspinaczkowych w Polsce. W tym roku ponownie spodziewamy się udziału co najmniej 300 wspinaczy z całego kraju. Wśród uczestników tradycyjnie znajdą się zawodnicy kadry narodowej – liczymy na obecność Aleksandry Rudzińskiej i Klaudii Buczek.

Pierwszego dnia Mistrzostw zawodnicy będą zmagać się z drogami w konkurencji „na trudność”. Najlepszych 12 zawodników i 8 zawodniczek z porannych eliminacji zobaczymy następnie w wielkim finale. Tytułów z zeszłego roku bronią Małgorzata Rudzińska i Jędrzej Kowal. W niedzielę zaś poznamy najszybszych wspinaczy w stawce. W zmaganiach rozgrywanych na tzw. klasyku najlepsi w poprzedniej edycji byli Jakub Ginszt i Aleksandra Rudzińska. Tytułu najlepszej drużyny wśród kobiet i mężczyzn będzie bronić Uniwersytet Przyrodniczy z Lublina, który zdominował ostatnią edycję Mistrzostw.

poziom-450-1

Areną zmagań tegorocznych AMP będzie jedna z najnowocześniejszych ścian wspinaczkowych w Polsce – Sport Poziom 450. Obiekt stworzony w poprzemysłowych pomieszczeniach dawnej Kopalni „Sosnowiec”, zapewni z pewnością niezapomniany klimat zawodów. Ciekawym aspektem organizacji tegorocznych AMP jest jednocześnie fakt, iż dla AZS Katowice będzie to swoisty sprawdzian przed sierpniowymi Akademickimi Mistrzostwami Europy w tej dyscyplinie.

Zawodom kibicuje Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, który objął wydarzenie swoim patronatem honorowym.

Więcej informacje znajdziecie na stronach: ampy.pl oraz facebook.com/ampwspinaczka2015.

Do zobaczenia w Sosnowcu!

Organizatorzy