Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Aku Bellamont Plus – uniwersalny model inspirowany naturą

„Słoma” wystająca z butów – nie tylko w przysłowiu! Poznaj Aku Bellamont Plus – uniwersalny model inspirowany naturą.

Aku Bellamont Plus 2

Gdy niespełna 1,5 roku temu włoskie Aku wprowadzało na outdoorowy rynek serię Bellamont, jej twórcy zapewne nie przypuszczali, jaką popularność w krótkim czasie zyska ona na zachodzie Europy. Czy jednak mogło być inaczej? Z jednej strony producent podkreślający przywiązanie do ponadczasowych wartości, takich jak szacunek dla tradycji, wspieranie lokalnych społeczności czy proces produkcji przyjazny dla środowiska naturalnego. Z drugiej strony powstał uniwersalny i trwały, a zarazem elegancki  but dedykowany outdoorowym aktywnościom, który świetnie odnalazł się również w roli buta miejskiego. Dziś autorzy kolekcji sukcesywnie rozwijają ją o kolejne wzory i kolory, a Bellamonty chętnie zakładane są przez osoby interesujące się modą.

Aku Bellamont Plus

Niewątpliwie jedną z ciekawszych propozycji Aku w zaczynającym się sezonie wiosenno – letnim jest Bellamont Plus – lekki, skórzany but zaprojektowany z myślą o rekreacyjnych spacerach w warunkach zróżnicowanego terenu, jak również do chodzenia po mieście. Jego znakiem rozpoznawczym jest trójwarstwowa wkładka, wykonana z lateksu oraz włókna kokosowego i bambusa. Ta niepozorna od wewnątrz – w żartobliwym ujęciu utożsamiana ze słomą – część buta pełni ważną funkcję praktyczną – pozwala dopasować się stopie do kształtu buta. Niewątpliwie nadaje też charakteru oraz podkreśla bliskość z naturą, której wspomniana „słoma” jest uosobieniem. Szacunek do natury widoczny jest również w pozostałych elementach obuwia. Skóra zastosowana w cholewce to 2 mm, wyjątkowo wytrzymały i wodoodporny nubuk, wolny od chromu w procesie garbowania. Przed uszkodzeniami mechanicznymi zabezpiecza go gumowy otok, w 99% wykonany z materiałów recyklingowych. Jego funkcją jest ponadto ochrona palców i pięty. Gwarancję przyczepności do podłoża zapewnia podeszwa opracowana na patencie włoskiej firmy Vibram (tu w miękkim modelu Predator II Ecostep) – cenionego dostawcy podeszw dla firm produkujących buty outdoorowe. Cechuje je duża wytrzymałość, dobra przyczepność w warunkach nierównego podłoża oraz odporność  na ścieranie. Komfort użytkowania, zależny m.in. jest od właściwości wewnętrznej śródpodeszwy,

Aku Bellamont Plus -wkladka
Wkładka Aku Bellamont Plus

zapewnia International Midsole System. Pełni on funkcję amortyzacyjną oraz sprawia, że stopa jest właściwie ułożona podczas przemieszczania się, zwłaszcza w warunkach nierównego terenu. Elegancji butom nadają bawełniane sznurówki, dołączone w 2 wersjach kolorystycznych – brązowej i pomarańczowej, z możliwością zmiany w zależności od upodobania czy koloru odzieży. Warto podkreślić, iż składniki stosowane w produkcji serii Bellamont pochodzą w 99% od europejskich dostawców. Ciekawostką wartą wspomnienia jest możliwość identyfikacji szewca, który wykonał but – określa go specjalny kod znajdujący się na odwrocie języka.

informacja prasowa dystrybutora