Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Ambasadorzy Akademickich Mistrzostw Europy we wspinaczce sportowej

Jak przystało na imprezę światowego formatu, mistrzostwa będą wspierać i promować czołowi sportowcy – na czele z Adamem Pustelnikiem. W gronie ambasadorek AME znalazły się także Aleksandra Rudzińska oraz siostry Klaudia i Sylwia Buczek.

logo1

Przygotowania do Akademickich Mistrzostw Europy we wspinaczce sportowej nabierają tempa. To debiutujące wydarzenie w kalendarzu europejskich imprez, stąd przed organizatorami ambitne cele do zrealizowania. Określony jest już harmonogram imprezy, trwają ostatnie uzgodnienia ze sponsorami i patronami medialnymi, a niebawem poznamy pierwszych uczestników zawodów. Natomiast znamy już ambasadorów mistrzostw, którzy za kilka dni rozpoczną Międzynarodowy Trening Wspinaczkowy (IFSC Climbing Camp). Wydarzenie to odbędzie się w Kanadzie (Central Saanich) w dniach 20-22 lutego i będzie wyśmienitą okazją do promocji Akademickich Mistrzostw Europy we wspinaczce sportowej. Zajęcia i warsztaty podczas Climbing Camp poprowadzą zaproszeni zawodnicy z całego świata m.in. ambasadorzy mistrzostw: Adam Pustelnik, Klaudia Buczek i Ola Rudzińska. Jesteśmy przekonani, że możliwość spotkania w Kanadzie wspinaczy z całego świata, będzie wyśmienitą okazją do zaproszenia wielu z nich do udziału w naszej sierpniowej imprezie. Duża frekwencja podczas mistrzostw jest dla nas jednym z priorytetów – mówi Beata Widawska, wiceprzewodnicząca komitetu organizacyjnego.

Ambasadorzy Akademickich Mistrzostw Europy we wspinaczce sportowej 2015

Adam Pustelnik

Adam Pustelnik - 1

Jako pierwszy polski wspinacz poprowadził drogę wspinaczkową o trudności 8c+. Niezwykle utalentowany i wszechstronny wspinacz. Uczestniczy w organizacji Pucharów Świata we wspinaczce sportowej w roli szefa konstruktorów dróg. Od roku 2012 pełni funkcję koordynatora konstruktorów dróg Międzynarodowej Federacji Wspinaczki Sportowej (Official IFSC Route Setter.). Jest autorem licznych publikacji w magazynach „Góry” , „Magazyn Górski”. Publikował też na łamach „National Geographic Traveler” i „Grimper”. Jest współautorem multimedialnego poradnika „100 porad GÓR”.

Aleksandra Rudzińska

Aleksandra Rudzinska

Specjalizuje się we wspinaczce „na czas”, w której odniosła już wiele sukcesów. To trzykrotna mistrzyni świata juniorów (2009, 2011, 2013), wicemistrzyni Europy Juniorów (2012) i seniorów (2012) oraz brązowa medalistka mistrzostw świata seniorów (2014). Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski oraz pucharu Polski juniorów i seniorów.

Klaudia Buczek

Klaudia Buczek (2)_male

Wspinaczką sportową zajmuje się od ponad 8 lat. Specjalizuje się we wspinaniu na czas, jednak startuje również w zawodach boulderingowych. Do jej największych osiągnięć należą: wicemistrzostwo świata seniorów 2014 (wspinaczka na czas), mistrzostwo świata juniorów 2010 (wspinaczka na czas), 4m. w Pucharze Świata 2014 (wspinaczka na czas), mistrzostwo Polski seniorów 2012 i 2014 (wspinaczka na czas), srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski seniorów w boulderingu w latach kolejno 2009, 2012.

Sylwia Buczek

Sylwia Buczek3

Aktualna Mistrzyni Polski w boulderingu i zdobywczyni Pucharu Polski w boulderingu 2014. Reprezentantka Polski na zawodach międzynarodowych. Ma na swoim koncie najlepsze boulderowe przejścia wśród kobiet w Polsce m.in. 8 boulderów wycenionych na 8A.

Więcej na stronie www i Facebooku.

www.climbing2015.pl
www.facebook.com/Climbing2015PL