Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Andrzej Bargiel w walce o tytuł „Śnieżnej Pantery”

Jak wyglądały przygotowania skialpinisty i himalaisty Andrzeja Bargiela do wyprawy po tytuł „Śnieżnej Pantery” w klinice ENEL-SPORT? Z jakimi przeciwnościami przyszło mu się zmierzyć i jak sobie poradził z tym wyzwaniem? Widzowie dowiedzą się  z serii dokumentalnej „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”, która od 14 listopada emitowana jest na CANAL + DISCOVERY.

kin-bargiel
fot. M. Kin

Przygotowując się do nowego wyzwania warto to zrobić pod okiem doświadczonych specjalistów. Ekspercka wiedza w połączeniu z najnowszej generacji sprzętem pozwala uniknąć niechcianych kontuzji oraz wzmocnić kondycję organizmu. Nie tylko profesjonalni zawodnicy, ale także pasjonaci sportu, którym zależy na zdrowym podejściu do treningów
i uzyskaniu optymalnej kondycji chętnie zgłaszają się o pomoc do specjalistów. Wie o tym doskonale Andrzej Bargiel, który pod okiem fachowej kadry przygotowywał się do nowego wyzwania i osiągnął wielki sukces, który wymagał wyrzeczeń: restrykcyjnej diety oraz żmudnych treningów w Tatrach.
– Ski-alpinizm jest trudną dyscypliną sportową wymagająca nie tylko wybitnej kondycji, ale również ogromnego doświadczenia idącego w parze z wytrzymałością psychiczną. Andrzej Bargiel w trakcie wykonanych testów wytrzymałościowych zdecydowanie potwierdził  to pierwsze. Byłam pewna, że kondycyjnie Andrzej Bargiel podoła wyzwaniu, jakie przed nim stało. Doświadczeniem i siłą woli wykazał się już podczas wcześniejszych wypraw, m.in. na Broad Peak. Fakt, że podczas tej wyprawy nie tylko zdobył tytuł „Śnieżnej Pantery”,
ale również ustanowił nowy rekord świata, pokonując wcześniejszego posiadacza tego tytułu o 12 dni, potwierdza, że jego organizm był świetnie przygotowany na tak duże wyzwanie – podsumowuje kardiolog dr n. med. Agnieszka Wsół z ENEL-SPORT, która badała Andrzeja Bargiela przed startem.

chantengribargiel

Andrzej Bargiel, najbardziej znany polski skialpinista, 29 czerwca 2016 roku wyruszył po tytuł „Śnieżnej Pantery”, czyli zdobycie pięciu siedmiotysięczników na terenie byłego Związku Radzieckiego. Jego celem było także pobicie dotychczasowego rekordu w czasie zdobycia Śnieżnej Pantery. W trakcie przygotowań, a także podczas samej wyprawy towarzyszyły mu kamery, a całość zmagań została uwieczniona w dokumencie „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”.

O ENEL-MED S.A.
Centrum Medyczne ENEL-MED S.A. to polska firma, oferująca pełną obsługę medyczną. ENEL-MED opiekuje się pacjentem od konsultacji, przez diagnostykę, hospitalizację, operację, aż po rehabilitację. Na ogólnopolską sieć medyczną ENEL-MED składają się dwa szpitale zlokalizowane w Warszawie: Szpital Zacisze oraz Szpital Centrum, wieloprofilowe oddziały własne w Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu oraz sześć specjalistycznych przychodni przyzakładowych, a także ponad 1400 placówek partnerskich na terenie całego kraju. Od 2014 roku w ramach sieci funkcjonuje również Klinika Medycyny Estetycznej ESTELL, a od 2015 klinika medycyny sportowej ENEL-SPORT. ENEL-MED zatrudnia wybitnych lekarzy, blisko 60 specjalizacji. Kompleksowa oferta wieloprofilowych oddziałów obejmuje m.in. badania laboratoryjne i szeroki zakres badań diagnostycznych takich jak USG, EKG, RTG, tomografia czy rezonans magnetyczny. ENEL-MED świadczy też usługi w zakresie stomatologii zachowawczej, protetyki i chirurgii. Spółka od 2011 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. Centrum Medyczne ENEL-MED posiada certyfikat ISO 9001.
Więcej informacji o klinice na: www.enelsport.pl orazwww.facebook.com/enelsport.