Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

ANTYgrawitacja 2012 wyniki

  Dwudniowe zawody ANTYgrawitacja 2012 dobiegły końca.

Sobota stała pod znakiem rywalizacji z liną, organizatorzy przygotowali dziesięć dróg o trudnościach od V+ do VI.5+, cztery do prowadzenia i sześć do pokonania na wędkę. Zawodników podzielono na dwie grupy, aby uniknąć tłoku pod drogami, ponieważ na imprezę zapisało się ponad dziewięćdziesiąt osób! Każda grupa miała 3 godziny na pokonanie jak największej liczby dróg. Największym powodzeniem cieszyły się najłatwiejsze drogi na wędkę, za to asekuranci pod dwoma najtrudniejszymi drogami zawodów strasznie się wynudzili, żadna z nich nie doczekała się przejścia, a i próbujących nie było zbyt wielu.

Sobotnie zmagania wśród kobiet wygrała aktualna Mistrzyni Polski w Prowadzeniu Agata Wiśniewska, wśród mężczyzn prowadził Kuba Jaworski.


Po skończonym wspinaniu zawodnicy udali się na obiad, a wieczorem na spotkanie integracyjne, na którym można było obejrzeć zdjęcia z pierwszego dnia zawodów, niektórym zawodnikom spotkanie mocno się przeciągnęło i tym akcentem zakończyli swój udział w ANTYgrawitacji ;)

Niedziela minęła wszystkim na bulderowni. Zawodnicy, tym razem, podzieleni na trzy grupy mieli do pokonania 9 baldów w przeciągu dwóch godzin. Pierwsi zawodnicy rozpoczynali zmagania o godzinie 8.30. Zmagania przebiegały bardzo sprawnie i o godzinie 17 ogłoszono zwycięzców, oraz rozdano nagrody. Wśród kobiet nie było niespodzianki, zwyciężyła Agata Wiśniewska, wygrywając jednocześnie w klasyfikacji generalnej. Wśród mężczyzn na baldach taką samą liczbę punktów zdobyli Kuba Jaworski i Tomek Niburski, w klasyfikacji generalnej zwyciężył jednak Kuba.
Wśród juniorów zwyciężyli Klaudia Woźniak, oraz Adrian Puszkar.

Miejmy nadzieję, że ANTYgrawitacja na stałe zagości w kalendarzu imprez wspinaczkowych, jak widać po liczbie uczestników, cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Wyniki:

Kobiety:

1 Agata Wiśniewska 58
2 Paulina Kaźmierczak 44
3 Zuzanna Banaś 37
4 Kasia Karbowniczek 36
5 Jagoda Adamczyk 31
6 Marta Wierszyłłowska 29
7 Małgorzata Bożek 27
8 Joanna Ząbkowska 22
9 Hanna Kruszyńska 18
9 Aleksandra Strojna 18

 

Mężczyźni:

1 Jakub Jaworski 51
2 Tomek Niburski 49
3 Andrzej Kantyka 48
4 Michał Wrzesiński 47
5 Krzysztof Popiel 46
6 Tomasz Rotko 41
6 Artur Podolski 41
8 Tomasz Gacek 40
9 Tomasz Stefanowicz 39
9 Wojciech Wojnicz 39
9 Bartosz Pazoła 39

Juniorzy:

1 Adrian Puszkar 21
2 Klaudia Woźniak 18
3 Jakub Prochorski 12
4 Paulina Olender 9
5 Ewa Majchrzak 5
6 Maja Kalisz 4
7 Magdalena Ćwiek 1

Pełne wyniki można obejrzeć na stronie www.antygrawitacja.onsight.pl