Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Atomowa Mrówka 2 – relacja

W miniony weekend, w niedzielę 18-go grudnia odbyły się ostatnie w tym roku zawody wspinaczkowe dla dzieci. Sezon startów zakończył się na ściance Climbing Spot w Poznaniu na zawodach bulderowych Atomowa Mrówka 2, na który przybyło 87 (z 95 zgłoszonych) małych wspinaczy z całej Polski. Cieszymy się, że szczególnie duża ekipa przybyła ze Szczecina, z którego zawsze jest daleko na zawody wspinaczkowe dla dzieci.

Zawody podobnie jak w zeszłym roku zostały przeprowadzone w formule „mało czekania – dużo wspinania”, organizatorzy przygotowali 18 baldów o różnym poziomie trudności. Bez wątpienia, dzięki ekipie routsetterów w składzie: Kuba Zeman, Adriana Piotrowska (poznańscy trenerzy sekcji dziecięcych), Ariel Marciniak (Wrocław) oraz Kacper Cieślawski (Climbing Spot), zawody były bardzo dobrze odebrane przez małych zawodników. Poziom trudności pozwolił najmniej doświadczonym i najmłodszym wspinaczom zdobyć kilka bonusów i topów, a najmocniejszym zawodnikom powalczyć na naprawdę trudnych problemach. Tylko jednemu zawodnikowi (Piotrek Niźnik – dzieci 10-11 lat) udało się skompletować komplet topów (z czego 17 flashem!!). Na tegorocznej Atomowej Mrówce udało się to, co jest chyba najtrudniejsze podczas organizacji zawodów dla dzieci, czyli dobranie poziomu dróg do poziomu i rozmiaru startujących :)

O doskonałym wyczuciu i doświadczeniu routsetterów świadczy też fakt, że w żadnej spośród kategorii nie było na podium miejsc egzekwo, a baldy doskonale rozrzuciły stawkę we wszystkich kategoriach wiekowych. Razem z podziałem na dziewczynki i chłopców oraz na wielkopolskę i resztę zawodników było 12 różnych kategorii!

Zawodnicy startowali w IV turach, tak żeby w każdej grupie było maksymalnie 25 dzieci, w połączeniu z 18 baldami do wyboru i spora ilością czasu na ich zrobienie (1,5h) powodowało, że za wyjątkiem najłatwiejszych dróg nie było długich kolejek. Wyjątkiem była jedynie IV tura na którą przybyło z powodów losowych więcej zawodników niż było to planowane. Organizatorom udało się utrzymać harmonogram startów w ryzach, co jak wiemy w przypadku tak dużej ilości startujących dzieci nie jest łatwe :)

Galeria zdjęć z zawodów na stronie Climbing Spot.

Wyniki zawodów zostały podzielone na grupy wiekowe, na dziewczynki i chłopców oraz co już charakterystyczne dla Atomowej Mrówki – na wyniki w zawodników z wielkopolski i ogólnopolskie. Pozwoliło to dodatkowo docenić i zmotywować zawodników z lokalnych sekcji wspinaczkowych, które w ciągu roku nie jeżdżą na zawody ogólnopolskie. W kategorii WIELKOPOLSKA wszystkie miejsca na podium otrzymały medale i dyplomy, a w kategorii ogólnopolskiej OPEN  puchary i dyplomy. Pozostali zawodnicy podobnie jak w zeszłym roku, bez względu na zajęte miejsce otrzymali medale „za uczestnictwo”.

Najlepsi zawodnicy w kategorii OPEN (wszyscy zawodnicy)

Krasnale 6-9 lat – dziewczynki

 1. Małgorzata Kurek (goCLIMBO, Wrocław)
 2. Marcela Machlarz (SW Alpika, Wrocław)
 3. Julia Kaczmarczyk (Flash, Białystok)

Krasnale 6-9 lat – chłopcy:

 1. Damian Herman (SW Alpika, Wrocław)
 2. Samuel Lis (Poznań)
 3. Krzysztof Robaszkiewicz (Poznań)

Dzieci 10-11 lat – dziewczynki

 1. Martyna Szymańska (UKS Brzeszcze, Saltic Team, Brzeszcze)
 2. Julia Chrzanowska (Gdańsk)
 3. Danuta Słanek (Primaroca, Wieprz)

Dzieci 10-11 lat – chłopcy:

 1. Piotr Niźnik (Bełchatowski KW)
 2. Jerzy Panenka (SW Alpika, Wrocław)
 3. Igor Czerwiński (Gibony, Gdańsk)

Dzieci 12-13 lat – dziewczynki

 1. Marta Klimaszewska (KW Toruń)
 2. Natalia Fajfer (UKS Brzeszcze)
 3. Urszula Dobrzyniecka (Alpika Fpinka, Wrocław)

Dzieci 12-13 lat – chłopcy:

 1. Szymon Zalesiński (Zerwa, Wrocław)
 2. Stanisław Płoski (CW Gato, KW Toruń)
 3. Paweł Skibicki (Spider, Bydgoszcz)


Najlepsi zawodnicy w kategorii WIELKOPOLSKA

Krasnale 6-9 lat – dziewczynki

 1. Malwina Piotrowska (ClimbMind, Poznań)
 2. Jagoda Piotrowska (ClimbMind, Poznań)
 3. Urszula Żyto (Suchy Las)

Krasnale 6-9 lat – chłopcy:

 1. Samuel Lis (Poznań)
 2. Krzysztof Robaszkiewicz (Poznań)
 3. Kacper Borucki (Poznań)

Dzieci 10-11 lat – dziewczynki

 1. Natalia Włodarczyk (Mali Wspinacze, Poznań)
 2. Julia Ramicka (UKS Mountain Monsters Konin)
 3. Ida Niewczyk (Suchy Las)

Dzieci 10-11 lat – chłopcy:

 1. Tobiasz Osicki (Avana, Poznań)
 2. Joachim Naguszewski (Blok Haus, Karczewko)
 3. Franciszek Szanecki (Bąbliniec)

Dzieci 12-13 lat – dziewczynki

 1. Marta Mucha (Blok Haus, Poznań)
 2. Julia Ostrowska (Blok Haus, Koziegłowy)
 3. Monika Olejniczak (Blok Haus, Poznań)

Dzieci 12-13 lat – chłopcy:

 1. Eryk Stupczyński (KSG Direta, Gniezno)
 2. Nikodem Woźniak (Blok Haus, Poznań)
 3. Dawid Piątkowski (Poznań)

 

Szczegółowe wyniki kategoria WIELKOPOLSKA

Szczegółowe wyniki kategoria OPEN

Organizatorzy: Climbing Spot i Mali wspinacze     Partnerzy: Benefit Systems

 

Podziękowania:

W imieniu Małych Wspinaczy chciałbym bardzo podziękować ekipie Climbing Spot za przyjęcie Atomowej Mrówki pod swój dach w tym roku i współorganizację zawodów, a routsetterom (Adzie, Kubie i Arielowi) za nakręcenie świetnych dróg oraz pomoc przy sędziowaniu i w biurze zawodów. Wszystkim osobom, które włączyły się w organizację i realizację zawodów (Tomkowi Piotrowskiemu za ogarnięcie dyplomów, pomocy medycznej i sędziowania, Ewie Włodarczyk za ogarnięcie biura zawodów,  Magdzie Skrzydlewskiej za projekty graficzne i Mateuszowi Kaczmarkowi za sędziowanie) oraz wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji zawodów, a których nie wymieniłem powyżej.

Duże podziękowania dla ratowników medycznych, którzy na szczęście nie musieli interweniować, ale byli cały czas w gotowości :)  – studentom ratownictwa Przemkowi Rachubińskiemu i Damianowi Ptakowi oraz całej Akademickiej Społeczności Ratownictwa i Medycyny Katastrof.

Tomasz Włodarczyk, Mali Wspinacze