Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Autobus z VIPami w Morskim Oku – komentarz TPN

Duże kontrowersje wzbudził przejazd VIPów TPN autobusem  na Włosienicę. Na profilu FB Tatrzańskiego Parku Narodowego pojawił się komentarz do tej sytuacji:
W związku z tekstem „Jubileusz ze zgrzytem: Autokarem do Morskiego Oka”, opublikowanym 24 czerwca na stronie internetowej „Tygodnika Podhalańskiego” wyjaśniamy sytuację opisywaną w artykule.
logo_tpn
Wczoraj, 24 czerwca w ramach wycieczki dla uczestników jub
ileuszu 60-lecia Tatrzańskiego Parku Narodowego na drogę do Morskiego Oka wjechał autokar. Goście obchodów zostali dowiezieni do parkingu na Włosienicy, skąd dalszy odcinek drogi pokonali pieszo.

Do Morskiego Oka prowadzi asfaltowa droga powiatowa, na której w ograniczonym stopniu dopuszczony jest ruch pojazdów. Z możliwości przejazdu korzystają pracownicy TPN, TOPR, Policja, Straż Graniczna w celach służbowych, a po uzyskaniu zezwolenia, media, obsługa schronisk, firmy zaopatrzeniowe oraz osoby niepełnosprawne.

Tatrzański Park Narodowy ze względu na ruch pieszy oraz przesłanki przyrodnicze dokłada w ostatnich latach szczególnych starań, aby limitować liczbę przejazdów drogą do Morskiego Oka, dlatego też – mimo powyższych uwarunkowań – pragniemy przeprosić wszystkich, których ta sytuacja uraziła.
źródło: TPN