avatarKI’DS 2013

Dnia 8.06.2013 (sobota) z okazji Dnia Dziecka AVATAR zaprosił wszystkie dzieci w wieku od 4 do 14 lat na zawody wspinaczkowe avatarKI’DS.
W zawodach wystartowała ponad setka uczestników. Przyjechały dzieci nie tylko z całej Polski ale także bardzo silna ekipa z Czech. Eliminacje zostały rozegrane na 6 drogach (w podziale na grupy do lat 9 i w wieku od 10 do 14 lat) ułożonych tak by każdy z uczestników mógł nawspinać się do woli. Zaowocowało to bardzo liczną obsadą finałów i długim czasem trwania zawodów. Nikt jednak nie narzekał ! Zabawa była przednia !

Prawdziwa walka i rywalizacja miała miejsce w finale. Organizatorzy przygotowali po dwie drogi finałowe dla każdej kategorii wiekowej, które były naprawdę syte i niebanalne. Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko mocą ale także sprytem i umiejętnością odczytywania najlepszych patentów.

Wśród młodszych dziewczynek poza konkurencją była Czeszka Marketa Janosova (HK Orlova) – rozdawała karty tak w eliminacjach jak i w finale – jako jedyna zatopowała wszystkie 8 dróg na zawodach. Drugie miejsce zajęła zawodniczka UKA Agama Maja Topolewska, a trzecia była Weronika Wróbel (MKS Tarnowia).

W rywalizacji chłopców do lat 9 Kostek Sobański (UKA Agama, Climbrock) odparł ataki gościa z Czech Adama Adamovskiego (HK Orlova) i pewnie zwyciężył, trzecie miejsce zajął Florian Akszterowicz.

W grupach dzieci starszych do finałów zakwalifikowała się bardzo duża liczba zawodników, 18 chłopców i aż 21 dziewczynek. W tej licznej grupie najlepszą z dziewcząt okazała się Eliska Adamovska z Czech (HK Orlava), drugie miejsce zajęła świetna Aleksandra Kałucka (MKS Tarnovia), a trzecia była Natalia Woś (Pol-Inowex Skarpa Lublin).

Wśród chłopców dominował Filip Papiernik (Totem Bielsko-Biała), drugie miejsce wywalczył Wojciech Pełka (KS Korona), a trzecia lokata przypadła Miłoszowi Bujakowi ze Skarpy Bytom.

Organizatorzy pragną serdecznie pogratulować zawodnikom- bez wyjątku wszyscy byliście rewelacyjni!!!

Publiczności- doping rodziców słychać było chyba nawet na północy Polski.
Dziękują również sponsorowi nagród dla zawodników- sklepom górskim e-pamir.