Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Black Diamond wzywa do inspekcji i wymiany wadliwych Camalotów, Ascenderów i lonż do Via Ferrat

Black Diamond już drugi raz w tym roku wzywa do inspekcji i wymiany wadliwych produktów. Poprzednia akcja dotyczyła taśm i karabinków, tym razem należy sprawdzić

  • Camaloty i Camaloty Ultralight
  • Ascendery
  • Lonże do Via Ferrat Easy Rider i Iron Cruiser

W przypadku każdego z tych produktów należy sprawdzić, czy produkt należy do wadliwej serii i czy występują opisane przez producenta wady. Poniżej przedstawiamy procedurę dla każdej z w/w grup produktów.

Camaloty

Wezwanie dotyczy rozmiarów od .3 do #6 wyprodukowanych od 18 maja 2015 do 9 marca 2016, których kody produkty zawierają się pomiędzy 5133 a 6067.

Camalot Ultralight

Wezwanie dotyczy rozmiarów od .4 do #4 wyprodukowanych od 10 listopada 2015 do 4 marca 2016, których kody produktu zawierają się pomiędzy 5309 a 6061.

Numer można znaleźć w następującym miejscu:

cam_camultra

Jeśli Camaloty mają powyższe numery fabryczne należy sprawdzić, czy nity mocujące krzywkę kama do osi są poprawnie zakończone. Jeśli wyglądają jak te w zielonej ramce Camy można używać, jeśli wyglądają jak te z prawej strony należy je jak najszybciej zwrócić. Procedura wymiany zostanie opisana na końcu tego tekstu.

camaloty

Index Ascender

Wezwanie do sprawdzenia dotyczy wszystkich Index Ascenderów wyprodukowany od 22 grudnia 2014 do 25 stycznia 2016, których numery seryjne zawierają się pomiędzy 4356 a 6015.

asce

 

Jeśli numer Ascendera zawiera się w tym zakresie należy sprawdzić, czy nity są poprawnie zamontowane. Jeśli wyglądają jak te na lewym zdjęciu przyrządu można dalej używać, w przeciwnym wypadku należy zaprzestać jego użytkowania i zwrócić go dystrybutorowi/producentowi.

ascnder2
Lonże do Via Ferrat Easy Rider i Iron Cruiser

Wszystkie lonże wyprodukowane pomiędzy 26 października 2015 a 18 stycznia 2016, których numery seryjne zawierają się pomiędzy 5293 a 5350. Numery seryjne wszyte są wewnątrz absorbera energii

ferrata

Jeśli numery seryjne zawierają się w/w zakresie należy sprawdzić czy na taśmie przy karabinkach znajdują się pomarańczowe szwy. Jeśli ich nie ma lonże należy wycofać z użytkowania i zwrócić dystrybutorowi/producentowi.

ferrata2

Procedura wymiany

Black Diamond nieodpłatnie wymieni wszystkie wadliwe produkty na nowe, wolne od wad, zapewnia także przesyłkę na swój koszt. Jeśli jesteś posiadaczem wadliwego sprzętu należy:

  1. Natychmiast zaprzestać używania wadliwego sprzętu
  2. WEJŚĆ TUTAJ aby wypełnić formularz zwrotu
  3. Zapisz numer który otrzymasz po wypełnieniu formularza (recall case number). Przedstawiciel BD skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 dni roboczych aby przekazać indywidualny numer autoryzacyjny, adres do zwrotu i ustalić szczegoły darmowej przesyłki