Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Black Hole™ – kultowa seria proekologicznych toreb podróżnych od Patagonii.

Wielkimi krokami zbliża się premiera kalendarzowego lata, a wraz z nim długo wyczekiwany czas urlopów i wiążących się z nimi wakacyjnych wyjazdów. Niezależnie od obranego kierunku i preferowanej formy wypoczynku, wzrasta zapotrzebowanie na wysokiej klasy torby podróżne, w których będzie można przewieźć niezbędny bagaż. Wychodząc naprzeciw potrzebom podróżnych, Patagonia, kultowy brand znany z proekologicznej filozofii działania, przedstawił kolekcję Black Hole™.

Wiosenna kolekcja obejmuje 4 modele, różniące się od siebie możliwością zastosowania, pojemnością i dostępną kolorystyką. Spoiwem łączącym wszystkie elementy jest wykonanie toreb z proekologicznych materiałów, przy maksymalnym poszanowaniu środowiska przyrodniczego. Potwierdzeniem tego jest prestiżowy certyfikat Bluesign®. Przyznawany jest on firmom i końcowym produktom, których powstanie wiązało się z procesem produkcji przyjaznym środowisku oraz bezpieczeństwem i higieną pracy zatrudnionych pracowników.

PATAGONIA BLACK HOLET DUFFEL BAG 60L
PATAGONIA BLACK HOLET DUFFEL BAG 60L

Materiał zastosowany w produkcji to 100%, wodoodporny poliester, barwiony roztworem 50%, z laminatem TPU, impregnowanym w technologii Deluge® DWR. Cechuje się on dużą wytrzymałością wobec większych obciążeń oraz niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wszystkie modele posiadają usztywniony, dolny panel, komorę główną oraz mniejsze, boczne kieszonki, zapinane na zamki błyskawiczne. Seria Black Hole™ wyposażona jest w regulowane szelki i uchwyty, pozwalające na wybór preferowanej opcji przemieszczania się. Osoby ceniące elegancję produktu docenią nieszablonową kolorystykę serii, z ciekawymi wstawkami.

PATAGONIA BLACK HOLET BACKPACK 32L
PATAGONIA BLACK HOLET BACKPACK 32L

 

Dla osób planujących wyjazd z dodatkowym bagażem Patagonia proponuje serię Black Hole™ Duffel, obejmującą torby o pojemności 45, 60, 90 i 120 litrów, w zależności od rozmiaru dostępne w 4, 5 lub 6 wersjach kolorystycznych. Dedykowane są one podróżnym, którzy planują dłuższy pobyt nastawiony na relaks i zwiedzanie, bez konieczności przemieszczania się wraz z całym  sprzętem. Zwraca uwagę niska waga całej serii – największa z toreb o pojemności 120 litrów waży minimalnie ponad 1,5 kg. W sytuacji, gdy podróżny planuje poruszać się wraz z całym bagażem, rozwiązaniem są regulowane szelki, umożliwiające założenie torby na plecy. Alternatywą dla toreb noszonych w ten sposób, względnie w ręku bądź na ramieniu, jest seria Wheeled Duffel, z przymocowanymi w stabilny sposób kółkami. Dostępna pojemność – 45 i 120 litrów, oba rozmiary w 2 wersjach kolorystycznych. Dla osób udających się w krótszą trasę wyłącznie z podręcznym bagażem, producent poleca plecaki z serii Pack, o pojemności 25 i 32 litrów, oba w 4 różnych kolorach. Sprawdzą się one zarówno podczas krótszych eskapad plenerowych, jak i do przemieszczania się po mieście. Ostatni element kolekcji stanowią torby Messenger, zaprojektowane z myślą o osobach udających się w krótką delegację biznesową. Można w nich zmieścić laptopa, dokumenty i podręczne drobiazgi.

PATAGONIA BLACK HOLET WHEELED DUFFEL BAG 120L
PATAGONIA BLACK HOLET WHEELED DUFFEL BAG 120L

 

O producencie

PATAGONIA jest firmą pochodzącą z amerykańskie Kalifornii. Zajmuje się produkcją wysokiej jakości odzieży dla ludzi aktywnych – z jednej strony mocno specjalistycznej, z drugiej stawiającej na fashion i elegancję w outdoorze. Specjalizuje się w produkcji kurtek, spodni i bielizny outdoorowej. Firma została założona w 1973 roku przez legendę wspinaczki górskiej oraz znanego aktywistę w zakresie ochrony środowiska – Yvon’a Chouinarda. Nadrzędnym celem firmy od początków jej funkcjonowania pozostaje tworzenie wysokiej jakości produktów przy zminimalizowanym obciążeniu dla środowiska naturalnego.

Więcej informacji na http://www.patagonia.com.

Informacja prasowa dystrybutora