Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Blok Haus „Moc i Siła Vol.3” krótka relacja i dużo zdjęć

Niedawno informowaliśmy o otwarciu Blok Haus – nowej poznańskiej boulderowni. Teraz mamy okazję przedstawić wam krótką relację video i galerię zdjęć, z zawodów Moc i Siła vol. 3, które odbyły się w Blok Haus.

W zawodach wzięło udział ponad 70 osób z całej Polski. Jak powiedział jeden z organizatorów – Tomasz Buczyński:

– Nie spodziewaliśmy się tak dużej frekwencji i tak licznej obecności zawodników z poza Poznania. Jest to dla nas spore i pozytywne zaskoczenie. Tym bardziej, że zawody odbyły się w środku tygodnia i adresowane były do lokalnych wspinaczy. Nie przeszkodziło to w dotarciu i wygraniu zawodów choćby Agacie Wiśniewiskiej, która jest najlepsza w Polsce w prowadzeniu oraz wielokrotnie była mistrzynią Polski w boulderingu.

Wśród kobiet najlepsza okazała się właśnie Agata (KW Toruń, adidas, Gatowalls, Five Ten, DMM, Edelweiss, NST, Camper), tuż za nią uplasowała się Julia Zaniecka z Torunia, a na najniższym stopniu podium stanęła Ola Kłosowska z Poznania.
Rywalizację mężczyzn wygrał Jakub Wójkowski z Poznania, wracający do wspinania po długiej przerwie, drugie miejsce zajął Tomasz Zwolak z Janowic Wielkich, a trzecie Mateusz Gruszka z Poznania.


Galeria

fot Blok Haus