Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Blok Haus – Moc i Siła vol. 5

Kolejna edycja, nowa formuła, nowy rekord frekwencji. Moc i Siła na dobre zakorzeniła się w świadomości wspinaczy z Poznania i okolic. 15 listopada bulderownię Blok Haus odwiedziło ponad 100 zawodników. Jak się zmieścili na jednym materacu? Nie do końca wiadomo. Wiadomo za to, że czekało na nich 20 baldów, DJ, pełna oprawa i BMW do wygrania na weekend.

mocisila500006

Moc i Siła vol. 5 odbyła się w nowej, udoskonalonej formule. Organizatorom udało się podnieść poziom obydwu kluczowych składników dwukrotnie. Zarządzili występy parami w kategoriach: męskiej, damskiej i mieszanej. Nie przyczyniło się to może do wyłonienia faktycznie najsilniejszych zawodników, ale dodało imprezie pikanterii, emocji i „taktycznego ducha”. Ów duch polegał na tym, że niektórzy po raz pierwszy w życiu szczerze dopingowali swojego partnera – za zrobienie balda przez obydwie osoby z pary drużyna otrzymywała dodatkowy punkt.

mocisila500009

Rzadko w zawodach wspinaczkowych można wygrać BMW. Nawet na weekend. W Mocy i Sile można było, i to niekoniecznie wygrywając zawody. Organizatorzy przygotowali dla uczestników dodatkową konkurencję – połączenie bulderingu i sprintu – dzięki której 2 dni z samochodem wygrała także para, która nie zameldował się w finale.

V Moc i Siłę wygrały zespoły: Artur Podolski i Michał Wrzesiński, Paulina Majda i Monika Praiss oraz Emilia Płaczek i Tomasz Ugorski. Po raz kolejny Blok Haus odwiedzili nie tylko poznaniacy – pojawili się dobrze znani goście z Gniezna, Leszna, Wrocławia i Torunia.

mocisila500004

Organizatorzy dziękują sponsorom, bez których te bardzo udane zawody byłyby udane dużo mniej: dealerowi BMW Smorawiński, Sklepowi Górskiemu „Taternik”, firmie Prolighting i DJ-owi Lobo.

Wyniki finałów

Mężczyźni

  1. Artur Podolski i Michał Wrzesiński
  2. Ryhu Sroka i Łukasz Tyma
  3. Grzegorz Lisowski i Tomasz Wawrzyniak

Patryk Domagała i Bartosz Pazoła

Kobiety

  1. Paulina Majda i Monika Praiss
  2. Karolina Florczyk i Nina Owieśna
  3. Agnieszka Gościniak i Maja Hoffa

Mikst

  1. Emilia Płaczek i Tomasz Ugorski
  2. Agnieszka Konopka i Paweł Lulek
  3. Gosia Żubka i Łukasz Deręsowski