Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Blokoblisko Contest 2015 i KASP – relacja

Na wstępie, zanim przejdziemy do relacji, pragniemy serdecznie podziękować naszym sponsorom, bez których realizacja Blokoblisko Contest 2015 i KASP byłaby niemożliwa.

lesny_kasp
fot. Michał Leśniewski, www.fotolesny.pl

Zatrzymajcie się na chwilę, kliknijcie na linki naszych sponsorów i spójrzcie komu zawdzięczamy wsparcie.

W dniach 7-8 marca na ścianie wspinaczkowej BlokoBlisko w Kaliszu odbyła się II edycja BlokoBlisko Contest. W zawodach udział wzięło ponad stu wspinaczy z Polski. Pojawiły się także zespoły z Ukrainy i Francji. Nietypowe problemy boulderowe powstały za sprawą routesetterów:  Manu Cornu, Elza Ponzo i Yann Laboulange.

Impreza rozpoczęła się od startu pierwszej grupy o godzinie 10.00. Zawodnicy mieli 2 godziny na pokonanie 30-stu kwalifikacyjnych bulderów. Cztery grupy startujących zmagało się do godziny 16.00. Trudności dróg plasowały się od poziomu 4a do 7b.

Do absolutnych nowości należał Jump Konkurs. W dynamicznych skokach do chwytu najlepszą okazała się Paulina Kalandyk, a wśród mężczyzn Bartosz Jarosiewicz.

Po dniu eliminacji wszyscy zawodnicy i goście mogli wygodnie wypocząć w noclegowni, która znajdowała się na terenie ścianki wspinaczkowej.

lesny_kasp2
fot. Michał Leśniewski, www.fotolesny.pl

Kolejny dzień mocy rozpoczął się 15-stoma trasami półfinałowymi  o trudności na poziomie 6a-7c+.

W finałach na  6-ciu najlepszych zawodników z grupy kobiet i mężczyzn czekały po 4 wymagające baldy, które poziomem trudności przekraczały 7a. Końcowy etap był bardzo emocjonujący a niektórym zawodnikom ‘ręce opadały’ ;) Zwłaszcza, że technicznie baldy bliskie były francuskim problemom z nastawieniem na dynamikę ruchu, siłę, precyzję i wytrzymałość.

W kategorii mężczyzn triumfował Yuriy Dziubak z Ukrainy. Wśród kobiet najlepsza była Agata Wiśniewska. Otrzymali oni nagrody pieniężne, trofea od Prezydenta Miasta Kalisza oraz nagrodę specjalną od Friction.pl – naprawę butów wspinaczkowych. Organizator imprezy i właściciel BlokoBlisko Benjamin Pélissier zalicza zawody do udanych.

wyniki bb

 

lesny_kasp3
fot. Michał Leśniewski, www.fotolesny.pl

Szczególne podziękowania dla Gatowalls, T-Wall , e-climbing shop oraz blozone za wyjątkowe struktury i chwyty.

Zawody wspierali także:

Patronat i media partner:

Równolegle do Blokoblisko Contest  na obiekcie miał miejsce także pierwszy KASP, czyli Kaliski Azymut Spotkania Podróżnicze. Honorowy Patronat nad obiema imprezami objął Prezydent Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński.

W bogatym programie nie brakło prelekcji o tematyce podróżniczej, jak i specjalistycznej wspinaczkowej oraz wymiany kulturowej i estetycznej. W starej fabryce Runotex zawisły trzy wystawy: Indie – Taj Mahal i 2000km przez magiczny Rajasthan, Spitsbergen oraz wystawa konkursowa KASPu. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił na warsztatach slakcline i hula hoop w nietypowej scenerii, wśród potężnych industrialnych maszyn. Największą uwagę zwróciło sobotnie, odważne przejście po taśmie tzw highline w wykonaniu Pawła Jarosiewicza z ekipy Slackhouse. Spektakularny wyczyn miął miejsce nad rzeką Prosną na wysokości około 12 m, a szerokości około 48m,  między ścianką wspinaczkową Blokoblisko a II Liceum Ogólnokształcącym w Kaliszu.

foto izabela lewandowska 3
fot. Izabela Lewandowska

W niedzielę najmłodsza z twórczyń KASP zaprezentowała widowiskową etiudę na szarfie tzw. aerial dance, a Joda zakręcia zmysłowo hula hoopem. Krystian Machnik zabrał gości do mitycznego świata stalkerów – miasta Pyrpeć tzw Czarnobyla i okolic a Amadeusz Lisiecki odsłonił kulisy ekspedycji do najgłębszej jaskini świata. Przez weekend czynny był kiermasz z towarami i smakołykami indyjsko-nepalskimi, stoisko ze sprzętem do uprawiania slakcline firmy Slackhouse oraz finezyjne ubrania sportowe Second You. Wachlarz atrakcji domknął konkurs fotograficzny.

lesny_kasp4
fot. Michał Leśniewski, www.fotolesny.pl

Organizatorzy KASPu pragną podziękować wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie w tworzeniu wydarzenia, jak i firmie InwestBud za bezinteresowną pomoc ( bez której przejście highline nie było by możliwe).

tlo-do-kasppl4

Zobaczcie zdjęcia z rywalizacji, autorem ich jest Michał Leśniewski (fotolesny.pl)