Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

BoulderRes – relacja

 

Już po raz dziesiąty miłośnicy wspinaczki spotkali się na Rzeszowskich Zawodach BoulderRes. Impreza ta zapoczątkowana przez Macieja Bedrejczuka, na małej ściance w kościelnej wieży, przerosła jego najśmielsze oczekiwania.

 

Bo kto wtedy mógł przypuszczać, że do naszego miasta przyjeżdżać będzie 170 zawodników nie tylko z całej Polski, ale też z Ukrainy i Białorusi? Kto 10 lat temu wiedział, że mała garstka pasjonatów zbuduje własne centrum wspinaczkowe, pozyska fundusze oraz wolontariuszy, aby w coraz okazalszy sposób kontynuować tradycję rzeszowskich zawodów? A jednak…

plakat

Po ponad miesiącu przygotowań, dogrywania szczegółów i organizacji sali wspinaczkowej, w sobotę o 8.30 zaczęła się jubileuszowa edycja naszej imprezy. Pierwsi chętni mogli sprawdzić się na 21 boulderach, nad którymi pracował przez ostatnie 2 dni StasKleshnov wraz z Adamem Nowakiem. A było nad czym się trudzić-od czujnego wspinania po krawądkach, przez balansowanie po paczkach aż po solidną bańkę z dobrych chwytów z no-handem jako topem. W skrócie:pełen przekrój i duże pole do popisu dla wspinaczy średniozaawansowanych i początkujących. Problemy doskonale wyłoniły czołówkę damską, ale niestety szybko okazało się, że nie doceniliśmy najmocniejszych panów, co spowodowało, że pod uwagę trzeba było wziąć czas pokonania wszystkich problemów. Przyznajemy, że formuła nie do końca sprawiedliwa spotkała się z oburzeniem startujących. Jednakże decyzja zapadła, a eliminacje wyłoniły 5 panów i 6 pań.

bres1

W finale czekały na zawodników cztery bouldery. Na rozwiązanie każdego z nich mieli cztery minuty. Czas ten jednak okazał niewystarczający, aby wymyślić najskuteczniejsze patenty, gdyż doczekaliśmy się tylko 3 męskich topów i 1 damskiego.

bres2

Wyniki finałów:

Miejsce Imie Nazwisko Klub Miejsce Imie Nazwisko Klub
1 Daria Brylova KS Korona / E-climbing Shop, Heartbeat 1 Piotr Czarnecki KS Korona/ Evolv
2 Karina Mirosław Pol-Inowex Skarpa Lublin 2 Krzysiek Szalacha T- Wall
3 Gosia Rudzińska KW Kotłownia / evolv 3 Mikołaj Nowotnik UKA/Crux
4 Olga Niemiec Ks korona/ Funaticos 4 Szczepan Podolec RKW
5 Asia Oleksiuk KWW, 5 Zbigniew Bardel CW Baltoro
6 Karolina Ośka KS Korona, Triop, Second You        
fot. M Gajewski
fot. M Gajewski

Gdy emocje już opadły, po zakończeniu zawodów ponad sto osób przeniosło się na after party, gdzie najwytrwalsi przy dupstepowych dźwiękach bawili  się niemal do czwartej nad ranem.

bres3gajewski
fot. M Gajewski

Jako organizatorzy dziękujemy naszym partnerom, sponsorom oraz patronom medialnym za wsparcie zawodów oraz tym, którzy pomogli w przygotowaniach. Jednak przede wszystkim dziękujemy przybyłym zawodnikom i widzom za świetną atmosferę.

wyniki1

wyniki1men

Serdecznie zapraszamy za rok na kolejną edycję BoulderResa!!