Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

„Brama Krakowska i Garb Tenczyński” już w tym tygodniu!

Już w tym tygodniu trafi do sprzedaży monograficzny przewodnik wspinaczkowy po Krakowie i najbliższych okolicach. Autorskie opracowanie Rafał Nowaka, Przemka Rostka i Tomka Ślusarczyka, szczegółowo opisuje trzynaście rejonów wspinaczkowych Bramy Krakowskiej i Garbu Tenczyńskiego.

okladka_BKiGT_400

W przewodniku opisano historię oraz przedstawiono aktualny stan eksploracji: Zakrzówka, Krzemionek, Libanu, Tyńca, skał w Piekarach, Kleszczowie, Nielepicach i Rusocicach, a także dolinek: Aleksandrowickiej, Brzoskwinki, Wrzosy, Brodłówki oraz Sanki (Zimny Dół, Półrzeczki).

Szczegółowe topo wraz z uwagami na temat asekuracji oraz przebiegu dróg, wzbogacone zostało o mapy każdego rejonu, a w pełni kolorowy przewodnik ilustruje dodatkowo ponad sto zdjęć.

We wstępie autorzy napisali między innymi:

„Przystępując do pracy nad przewodnikiem postawiliśmy sobie za cel oddanie, z maksymalną dokładnością, rzeczywistego stanu eksploracji opisywanych rejonów. Po wielu miesiącach pracy mamy nadzieję, że udało nam się ująć całą złożoną specyfikę wspinania pod Krakowem.”

Jak sobie poradzili będzie okazja sprawdzić już w tym tygodniu. „Brama Krakowska i Garb Tenczyński” to najbardziej aktualne topo podkrakowskich rejonów. Oddaje stan eksploracji na czerwiec 2013.