Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Broad Peak Middle – stoi obóz pierwszy

Kolejne informacje z wyprawy na Broad Peak Middle, która odbywa się w ramach programu Polski Himalaizm Zimowy.

PHZ_ikona

Agnieszka Bielecka, Jarek Gawrysiak, Grzegorz Bielejec, Krzysztof Stasiak, Piotr Tomala, Kacper Tekieli działając razem z dobrze nam znanym Karimem Hayatem, dwoma innymi Pakistańczykami i dwójką Bułgarów.
zaporęczowali  drogę i założyli obóz pierwszy. Polacy podzieleni byli na dwa trzyosobowe zespoły, pierwszy z zamiarem poręczowania wyruszył ok. 6 rano, kolejny godzinę później. Oba zespoły dotarły na miejsce ok. godziny  13.

phz_c1_rozbijanie
Rozbijanie C1 fot. Agnieszka Bielecka

 

Według relacji przesłanej przez Agnieszkę Bielecką:

Warunki były dobre, pogoda sprzyjała (nawet nieco za bardzo – w namiotach na 5600 było popołudniu bardzo gorąco). Dzisiaj oba zespoły wyszły na około 6000 m n.p.m. i zeszły do bazy.
Cała akcja odbyła się sprawnie i bezproblemowo, jedynych trudności dostarcza nam rzeczka lodowcowa około 10 minut odległości od bazy, która w godzinach popołudniowych zamienia się w rwącą rzekę i przeskakiwanie przez nią wymaga asekuracji.
Jutro do jedynki planują wyjście Jurek i Mariusz, którzy wbrew planom nie wyszli dzisiaj ze względu na kontuzję kolana Marka i niestrawność, której uległ Maniek (podobno po uczcie ze świeżo ubitego jaka)

źródło: PHZ