Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Bulwa – Dolina Czubrówki – topo

Przedstawiam topo trzeciej skały w Grupie Rogożowej Turni w Dolinie Czubrówki – Bulwy. Można by tę część Sektora Zagajnika zaliczyć równie dobrze do masywu Jednorożca, jednak dla lepszej orientacji oraz ze względu na odmienny charakter postanowiłem, że wyróżnię Bulwę jako osobną skałę.

Grupa Rogozowej Mapka

Liczy ona około 12 m wysokości i jest nakryta charakterystycznym okapem – „bulwą”. Wg mojej opinii droga Ból War VI.4 (?), choć ograniczona linią ringów z lewej, należy do najfajniejszych i najbardziej ciągowych w rejonie.

DSCN1980
Anna Dara na drodze Bulimia VI.2+

Na skale wyrysowałem też kilka łatwiejszych dróg, na których można się od biedy asekurować tradowo (nie na wszystkich!), ale z pewnością wymagają one doczyszczenia. Ja przeszedłem je bez asekuracji, ale zgodnie z „Doktryną VI-” nie zaliczam ich do dróg swojego autorstwa. Jestem też otwarty na zmianę ich nazw.

Użytkowników facebooka tradycyjnie zachęcam do polubienia strony „1000 Dróg/1000 Lines”. Poza bieżącymi informacjami nt realizacji projektu, znajdziecie tam między innymi topo jeszcze jednej skałki w Grupie Rogożowej – Lewej Bramy, którą wyeksplorowałem bez liny. Zbieram opinie na temat sensowności jej obicia.

Jacek Trzemżalski
https://www.facebook.com/1000lines/
Baner sponsorzy 1000 Lines

Bulwa

Bulwa topo ok

1.Filarek Bulwy IV+
2.O Bulwa V
3.Bul Bul Tone V
4.Bulwatura V+
5.Bardziej W Prawo VI.1 (4R+ST); Jakub Kwieciński, Jacek Trzemżalski 2016
6.Bulimia VI.2+ (5R+ST); Jakub Kwieciński, Jacek Trzemżalski 2016
7.Ból War VI.4 (5R+ST); Jakub Kwieciński, Jacek Trzemżalski 2016; ogr – ringi z lewej
8.Depresja Bulwy IV+
9.Przewijak VI.1+ (4R+ST); Jacek Trzemżalski 2016