Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Bytomska młodzież w natarciu – Petrohradské padání 2014

W ostatni weekend po raz 12 odbyło się Petrohradské padání. W tym roku w Sklarni stawiło się 251 zawodników z Czech, Niemiec, Francji i nieliczna acz zacna ekipa z Polski. Jechaliśmy pełni obaw czy pogoda dopisze. Do Pragi jechaliśmy w pełnym deszczu, jednak im bliżej było do petrohradzkiego lasu niebo stawało się bardziej błękitne.

Tym razem zwody rozpoczęły się już w piątek. Popołudniu udaliśmy się na rekonesans i pierwsze wstawki. Strefa wspinania była oddalona około 1,5 km od kampu. Ściągawka otrzymana od organizatorów okazała się bardzo przydatną lekturą ułatwiającą wyszukiwanie odpowiednich przystawek. Po kolacji nie dając za wygraną, Klaudia pomimo zmęczenia pognała ponownie w kierunku baldów. dodatkowego smaczku dodała możliwość wspinania po zmierzchu, dzięki ustawionym reflektorom, które cudnie oświetlały skały. Jak się okazało chętnych osób na nocne wspinanie nie brakowało.

W sobotę pełni zapału ruszyliśmy ponownie do walki. Widząc, co nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy potrafią wiedzieliśmy, że konkurencja jest bardzo silna. Trzeba dodać, iż niemiecka ekipa pojawiła się w bardzo licznej obsadzie. Jak się okazało, był to jedynie mocny punkt mobilizacyjny dla naszej młodzieży. Miłosz wraz z Klaudią rozkręcali się z godziny na godzinę. W wyniku czego padło kilka niezłych baldów:

Miłosz Bujak:

 • Velka ocekivani – 7b+
 • Nešizená – 7a+
 • Velký Žihelský Omyl – 7a
 • Oraz kilkanaście 6a/a+, 6b/b+, 6c/c+ i 5-ek

  Miłosz Bujak

Klaudia Woźniak:

 • Nešizená – 7a+
 • Velký Žihelský Omyl – 7a
 • Oraz kilkanaście 6a/a+, 6b/b+, 6c/c+ i 5-ek

  Klaudia Woźniak

Jak się okazało, takie wyniki skutkowały tym, że Klaudia Woźniak zajęła 2 miejsce w kategorii juniorek (12-16 lat),

Klaudia Woźniak na podium

a Miłosz Bujak stanął na 3 miejscu w kategorii juniorów (12-16 lat).
Jednak to nie był koniec miłych niespodzianek podczas przedstawiania zwycięzców.

Miłosz Bujak na podium

Należy wszem i wobec oznajmić, iż Agnieszka Ostrzałek po raz kolejny odwiedziła Petrohrad i stanęła na podium. Tym razem na najwyższym stopniu!
Tak więc pomimo niskiej frekwencji ze strony polskich bulderowców w sporym stopniu obsadziliśmy stopnie na podium w trzech konkurencjach.

Agnieszka Ostrzałek na najwyższym stopniu podium

Agnieszka Ostrzalek , Marcin Tasiemski i Piotr Golański:
Pragniemy niezmiernie podziękować Wam za pomoc i wsparcie oraz za miło spędzone chwile.

źródło: Skarpa Bytom