Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Całe życie pod GÓRY

W związku z 15-leciem istnienia Sekcja Akademickiego Klubu Wysokogórskiego SAKWA zaprasza wszystkich na konferencję górską „Całe życie pod Góry”, która odbędzie się 20 października 2012 r. (w pawilonie U-2 AGH).

W związku z tak znamienitą okazją zaprosiliśmy prelegentów znanych w świecie wspinaczki, alpinizmu oraz innych sportów ekstremalnych. Goście zaprezentują nam filmy i slajdowiska ze swoich ostatnich wypraw. Do zaproszonych należą: Piotr Milaniak, który opowie o swojej podróży rowerem przez andyjskie płaskowyże, Patryk Dudek i Tomasz Postawa, którzy zaprezentują slajdy (przezrocza) ze swojej ostatniej wyprawy wspinaczkowej do Turcji, Piotr Picheta, Jakuba Gałka, Maciek Chmielecki i Mikołaj Pudo wyświetlą premierowy pokaz filmu „Sath Marau – Seven Killed” z wyprawy do Karakorum. Ola Dzik, posiadająca tytuł Śnieżnej Pantery za wejścia na wszystkie siedmotysięczniki byłego ZSRR, podzieli się z nami relacją z ostatniej wyprawy do Chin na Kongur Shan. Marcin Tomaszewski opowie o swoim projekcie 4 żywioły, a w szczególności o ostatniej wyprawie na Ziemię Baffina, a Jan Kuczera pokaże nam zdjęcia ze wspinania na najwyższy klif świata na Grenlandii.

Podczas konferencji nie zabraknie również prezentacji historii i dokonań SAKWy, w tym organizowanego z okazji 15-lecia projektu zdobycia 15 najwyższych szczytów tatrzańskich, czyli Wielkiej Korony Tatr oraz Mięguszowieckiego Szczytu Wielkiego. W naszej organizacji w tym roku działo się na prawdę dużo, a kulminacją tych działań są obchody 15-lecia sekcji, które już w nabliższą sobotę! Zapraszamy wszystkich, jakkolwiek związanych z górami lub wspinaniem, do uczestnictwa w niezwykłym wydarzeniu, jakim jest wspomniana wcześniej Konferencja Górska z okazji 15 lecia istnienia Sekcji Akademickiej Klubu Wysokogórskiego AGH. Moc wrażeń gwarantowana. Zapraszamy!

Więcej informacji o 15leciu znajduje się na stronie wydarzenia

http://sakwa.agh.edu.pl/15lat/aktualnosci/

oraz na Facebook’u

http://www.facebook.com/sakwa.agh