Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Caroline Ciavaldini dołącza do teamu Wild Country

W tym roku do międzynarodowego teamu Wild Country dołączyła Caroline Ciavaldini. Jako że Francuzka jest jedną z nielicznych kobiet mających na swoim koncie przejścia spod znaku E9 (oraz wiele innych znakomitych osiągnięć), jest to ogromny zaszczyt dla całego zespołu Wild Country.

Wspinaczkowe początki Caroline znacznie różnią się od tych jej partnera, Jamesa Pearsona, bowiem zdominowane zostały przez sztuczną ścianę i starty w zawodach. Jednak jej ostatnio nabierająca tempa kariera we wspinaniu tradowym znacząco przypomina poczynania Brytyjczyka – zdobywając się na ogromny akt wiary, Caroline ze swojej pierwszej tradowej drogi w życiu (E3) w przeciągu kilku dni i w onieśmielającej atmosferze klifów Pembroke, ruszyła prosto na E8… i to z sukcesem!

James Pearson_2_fot. Wild Country

Caroline Ciavaldini_fot. Wild Country

 

Caroline dorastała na niewielkiej wyspie La Reunion, kropce na mapie położonej na Oceanie Indyjskim. Wspinanie odkryła w wieku 12 lat w szkole i szybko zawładnęła nią fascynacja zawodami. Dziesięć kolejnych lat poświęciła startom w cyklach Pucharu Świata na prowadzenie, ciężkim treningom i podróżom po świecie, wciąż jednak wspinając się głównie na panelu. Po realizacji zawodniczych marzeń, Caroline postanowiła skierować swą motywację na wspinanie w skałach i obecnie podejmuje kolejne wyzwania zarówno we wspinaniu tradowym, sportowym, jak i wielowyciągowym. Wspinanie w plenerze to dla niej, jak często podkreśla, „drugie życie wspinaczkowe”.

 

W imponującym wspinaczkowym CV Francuzki znajdziemy cztery tytuły Mistrzyni Francji, 8b OS, drogi sportowe do 8c+, wielowyciągowe 8b oraz tradowe linie za E9 Chupacabra i Chimaca, których pokonanie uplasowało Caroline w gronie zaledwie garstki kobiet na świecie, mogących pochwalić się takim wynikiem.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu o Caroline: https://vimeo.com/114145777

James Pearson to z kolei serce teamu marki już od dekady – to właśnie Wild Country było jednym z jego pierwszych sponsorów i tym bardziej cieszymy się na kolejny rok współpracy.

James to jedna z nielicznych prawdziwych osobistości brytyjskiej sceny wspinaczkowej i – pomimo kilku wpadek (polecamy film Redemption) – jeden z najbardziej szanowanych wspinaczy na Wyspach. Dawniej,  niezwykle obiecujący  wspinacz młodego pokolenia w Peak District, ciągle głodny przejść w gritach, autor drugiego przejścia Equilibrium i pierwszego The Groove (obie E10), James to dziś jeden z najlepszych, najbardziej wszechstronnych wspinaczy w kraju.

James Pearson_fot. Wild Country

Caroline Ciavaldini_2_fot. Wild Country

Po sukcesach w kultowych gritach Peak District, które już dawno zyskały wśród wspinaczy miano „boskich skał”, James poszerzył swoje wspinaczkowe zainteresowania o bouldering, wspinanie sportowe i wielowyciągowe, konsekwentnie realizując swój plan pokonywania kolejnych wspinaczkowych ekstremów na całym świecie. Jego wykaz to połączenie boulderów za 8B pokonanych flashem ze sportowymi drogami za 9a, tradowymi E11 (i pierwszym flashem na E9) oraz wielowyciągowymi liniami do 8b. Nic lepiej nie potwierdzi klasy Jamesa jako sportowca niż jego osiągnięcia. Cieszymy się, że oprócz bycia fenomenalnym wspinaczem pozostaje on również ambasadorem Wild Country.

James i Caroline są małżeństwem, tworzącym bardzo zgrany zespół również w wymiarze wspinaczkowym; są niczym para koczowników, napędzana potrzebą ciągłego odkrywania i otwierania nowych linii, a ich zaangażowanie w rozwój wspinania tradowego sprawia, że idealnie pasują oni do teamu marki i stanowią gwarancję inspiracji oraz rzetelnego głosu przy tworzeniu nowej generacji wielokrotnie nagradzanych produktów Wild Country.

Caroline Ciavaldini i James Pearson_fot. Wild Country

Monika Młodecka

SALEWA Polska

Zdjęcia:

Requiem E8 6c, Dumbarton Rock, Szkocja – pierwsze przejście kobiece (fot. Nadir Khan)

Caroline Ciavaldini (fot. Wild Country)

Rhapsody E11 7a, Dumbarton Rock, Szkocja – trzecie przejście (fot. Nadir Khan)

James Pearson i Caroline Ciavaldini (fot. Wild Country)