Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Climb-In-Gym Tour 2017. Testowanie butów wspinaczkowych La Sportiva

Sklep Górski Taternik oraz firma Bakosport, dystrybutor legendarnej włoskiej marki zapraszają na Climb-In-Gym Tour 2017, czyli testing butów wspinaczkowych La Sportiva – wyjątkową okazję, by wypróbować bestsellerowe modele.

Testowanie odbywa się tylko w trzech miejscach w Polsce. Ekipa Taternika wspiera poznańską edycję, która będzie miała miejsce na ścianie wspinaczkowej Blok Haus już 15 marca od 15:00 do 22:00.

Chyba nie trzeba tłumaczyć, jak ważne jest odpowiednie dobranie buta i odczucie go na własnej skórze. Teraz możesz przymierzyć go nie w sklepowych warunkach, ale od razu sprawdzić w boju!

lasportiva-climb-in-gym (2)

La Sportiva – marka, która zmienia bieg wspinaczkowej historii

W przypadku La Sportivy “innowacja” to nie kolejne puste hasło. Producent stara się naprawdę wprowadzać takie technologie, które pozwalają przeciągnąć limity jeszcze wyżej. Umiejętności i trening zawsze będą głównymi składowymi sukcesu wspinaczkowego, ale bez wątpienia dobre buty mają również duży wpływ na poprawę wyniku. Rozwój metod produkcyjnych już teraz owocuje niesamowitymi osiągami współczesnych wspinaczy.

Zwykłym sloganem nie jest także “jakość” – zamiast iść za dzisiejszymi trendami i przenieść fabryki do krajów trzeciego świata, La Sportiva produkuje buty wspinaczkowe we Włoszech. Dzięki temu masz pewność, że Twoje buty nie są tylko efektem masówki, ale rzemieślniczej pracy.

Nie bez powodu buty La Sportivy można zauważyć na nogach uczestników prestiżowych zawodów wspinaczkowych. Szczególnie rozsławił je Adam Ondra, przechodząc najtrudniejsze światowe drogi wspinaczkowe w butach La Sportiva Miura. Legendarne “Miury” są więc jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli marki. Climb-In-Gym pozwoli zapoznać się także z innymi, nowoczesnymi produktami. m.in:

La Sportiva Genius

La Sportiva Skwama 

La Sportiva Tarantula

źródło: Taternik-sklep