Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Dawn Wall – najtrudniejsze wyciągi już za Caldwellem!

8 stycznia był 13 dniem walki na Dawn Wall. Jednak trzynastka nie okazała się pechowa dla Tommiego Caldwella, poprowadził on wyciągi nr 19 i 20! Przed nim już tylko 10 relatywnie łatwych wyciągów za ok 5.12 (7a/b). W tym czasie Kevin Jorgeson jedynie asekuruje, dając swoim palcom odpocząć przed walką z wyciągiem nr 15.

tommy19pitch2
Tommy Caldwell na wyciągu nr 19 fot. Tom Evans

Stając na Wino Tower (koniec 20. wyciągu) Caldwell zostawił za sobą wszystkie trudne wyciągi za 5.13-5.14 pokonane klasycznie! Najprawdopodobniej dziś w nocy zespół zjedzie do obozu i Kevin Jorgeson będzie próbował pokonać 15 wyciąg.

W tej chwili bardzo wiele zależy od pogody, prognozy w tej chwili są jednak obiecujące, portal mountain forecast nie przewiduje w najbliższym czasie żadnych opadów atmosferycznych.

dawn_wall_forecast

 

Caldwell chyba zaczął wierzyć w powodzenie projektu, ponieważ poinformował zespół zaopatrujący ich w jedzenie, że nie potrzebują więcej zapasów, oprócz kilku piw :) Nam także wydaje się, że jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego Dawn Wall zostanie uklasyczniona! 6 letni projekt zostanie zakończony, jednak póki co wstrzymajmy jeszcze oddech!

Tymczasem trzymajmy kciuki za Kevina Jorgesona na 15tym wyciągu.

źródło: elcapreport