Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

DMM – akcja przywoławcza karabinków z blokadą zamka

Poniżej publikujemy wezwanie do zaprzestania używania i wymiany karabinków DMM z blokadą zamka z wadliwych serii, oraz oświadczenie w tej sprawie firmy Camper, dystrybutora DMM.

Podczas przeprowadzania rutynowej kontroli karabinków zgodnej z obowiązującymi w DMM standardami kontroli, stwierdziliśmy nieprawidłowości w działaniu zamków.

dmm_logo_2000px_red

W niewielkim odsetku karabinków, mechanizm blokujący może oddziaływać na sprężynę, powodując niepełne zamykanie zamka  Dbając o bezpieczeństwo i chcąc jednocześnie zapewnić pełne zadowolenie użytkowników sprzętu DMM, zdecydowaliśmy się wymienić podejrzane karabinki na nowe, wolne od wad. Lista modeli objętych akcją przywoławczą:

modeledmmrecall

Działania:

  • Sprawdź, czy Twój karabinek objęty jest akcją przywoławczą
  • Jeśli tak – wycofaj go z użycia
  • Przekaż go sprzedawcy
  • Przekaż informację innym użytkownikom sprzętu DMM

Mając na uwadze bezpieczeństwo i zadowolenie naszych klietnów, a także dbając o wysoki poziom usług zdecydowaliśmy się wymienić wszystkie karabinki objętę akcją przywoławczą na nowe, wolne od wad. W przeciągu najbliższych 7 dni przedstawimy szczegółowy raport dotyczący przyczyn usterki zamka w oznaczonej partii karabinków. Przepraszamy za wszelkie niedogodności – jednocześnie zapewniamy, że nasz dział techniczny dokłada wszelkich starań, aby tego typu sytuacje nie powtarzały się w przyszłości.

DMM-recall-instrukcja

Zespół DMM

Oświadczenie dystrybutora DMM, firmy CAMPER, dotyczące akcji przywoławczej z dnia 11 września 2015 roku.

W związku z ogłoszoną 11 września 2015 roku akcją przywoławczą firmy DMM karabinków z blokadą zamka (Screwgate, Quicklock Locksafe, Anti-Vibe), prosimy posiadaczy modeli wymienionych w ostrzeżeniu o sprawdzenie, czy posiadane przez Państwa egzemplarze pochodzą    z wadliwej partii.

Według posiadanej przez nas wiedzy oraz zgodnie z systemem logistycznym DMM, wymienione w przywołaniu serie karabinków DMM nie trafiły do Polski poprzez naszą firmę.

Nie wykluczamy jednak ryzyka pojawienia się na rynku karabinków z wadliwej serii nabytych poza oficjalną siecią dystrybucji w Polsce.

W związku z powyższym, zalecamy wszystkim użytkownikom karabinków DMM z blokadą zamka weryfikacuję, czy należące do nich egzemplarze objęte są akcją przywoławczą oraz – w przypadku stwierdzenia konieczności wymiany – kontakt ze sprzedawcą.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt mailowy na adres: info@camper.pl

Marek Janeczek
CAMPER