Dobry występ naszych juniorów w Bolonii

bolonia3
Reprezentanci Polski na PEJ w Bolonii. fot. A. Kajdan

W zawodach Pucharu Europy Juniorów Polskę reprezentowała liczna – 10 osobowa grupa w składzie:
Aleksandra i Natalia Kałuckie,  Natalia Woś, Miłosz Bujak, Jan Kroszka, Bartłomiej Podlewski, Małgorzata Włodarczyk, Konrad Gruszka, Wojciech Ratajczak i Wojciech Zalewski.

Jak pisze Andrzej Kajdan na stronie pza.org.pl:

Włosi zaskoczyli nas mniejszymi chwytami od tych oryginalnych, stosowanych oficjalnie na zawodach oraz ścianą usytułowaną na zewnątrz w taki sposób, że na starcie słońce mocno paliło w oczy, oślepiając skutecznie podczas początkowych ruchów.  To, że słońce paliło, to dobre określenie, oddające również fakt wysokich temperatur w jakich przyszło rozegrać zawody, myślę, że średnia 33 stopnie C, będzie trafną oceną sytuacji. O ile temperatura i kąt padania promieni słonecznych były dla wszystkich sprawiedliwie takie same, to już rozmiar chwytów mógł robić różnice.

Najwyżej sklasyfikowany został Jan Kroszka, który w swojej kategorii zajął 2 miejsce. Tuż za nim uplasował się Miłosz Bujak, a na ósmym miejscy znalazł się Wojciech Zalewski. Natalia Woś stanęła na najniższym stopniu podium w kategorii Youth A.
W tej samej kategorii startowały Aleksandra (w eliminacjach poprawiła swoją życiówkę – 8:57) i Natalia Kałuckie, które zajęły odpowiednio 6 i 5 miejsca.

W kategorii Youth A startowało 3 naszych reprezentantów, tuż za podium (ale za to z nową życiówką – 8.40s) uplasował się Bartłomiej Podlewski, za nim na 5. miejscu Konrad Gruszka i na 8. Wojciech Ratajczak.

Na zdjęciu: Natalia Woś – trzecie miejsce