Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Dogrywka MAS. Turnia Skwira – Dolina Będkowska

Wspólnie z organizatorami MAS chciałbym zaprosić na „Dogrywkę” eksploracyjną tych, którzy chcieliby poczuć jak w rzeczywistości wyglądała aktywność, którą Andrzej Skwirczyński tak polubił. Tuż przed MAS VII ubezpieczyłem nową skałę w Dolinie Będkowskiej, którą nazwałem Turnią Skwira. Całkiem wysoka skała znajduje się w zagajniku leśnym przy drodze szutrowej pomiędzy Wzgórzem 502 a Łabajową.

turnia skwira mapa (1)

Jakiś czas temu na rzeczoną skałę naprowadził mnie Andrzej, dlatego nazwałem ją jego imieniem. Skała jest świetnie urzeźbiona, a przez to wymaga „nieco” pracy czyszczącej. Wyposażyłem na niej 8 projektów, z których większość zapowiada niewygórowane trudności. Drogi są dość długie: do 15 m, ubezpieczone są komfortowo. Aktualnie wymagają doczyszczenia, bo tylko z grubsza je „przetarłem”. Chętni po odczyszczeniu projektu, będą mieli możliwość poprowadzenia swojej drogi i zaproponowania nazwy Ja zadowolę się współautorstwem. Myślę, że każda droga może mieć jeszcze dwóch współautorów. Według mnie nie ma sensu ustalać jakieś sztywnego terminu tej zabawy, dlatego proszę po prostu o kontakt mailowy: jt@sport2b.pl w celu ustalenia szczegółów. Czekam na zgłoszenie do 22 maja. Siłą rzeczy ilość uczestników „Dogrywki” jest limitowana, a decyduje kolejność zgłoszeń, Zalecam wyposażenie się w przyrządy do podchodzenia, odzież roboczą, kaski i koniecznie szczotkę drucianą (najlepiej też zmiotkę i drucik do czyszczenia dziurek) oraz rękawiczki!

turnia skwira topo (1)

Bardzo orientacyjne wyceny projektów na Turni Skwira:
1. VI.3+;
2. VI.1+;
3. VI.3;
4. VI.1-VI.2.
5-8: w okolicach VI-VI.1

W tym samym rejoniku, niedaleko Turni Skwira znajduje się druga – tym razem niewysoka skałka, którą z oczywistych względów nazwałem Paśnik. Można na niej znaleźć i zweryfikować 3 drogi

pasnik (1)

od lewej:
1. Paś Się! VI.1 (4R+ST);
2. Chałapaśnik VI.2 (3R+ST) – wspólny start z Paś Się!;
3. Respektuj Bluszcza VI (3R+ST) – ogranicznik naturalny w postaci bluszcza.
Szczegóły w topo.

Zapraszamy do wspólnej eksploracji.
Jacek Trzemżalski