Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Drewniane dziabki Climbero – sposób na trening na panelu

Zima się kończy, a więc pora zacząć przygotowania do kolejnego sezonu zimowego! No właśnie…  Nie każdy ma pod nosem miejsce w którym może trenować, lub po prostu przed sezonem zimowym przypomnieć sobie jak wygląda wspinanie z dziabami. Sesje na campusie nie przekładają się tak jakbyśmy chcieli na trzymanie czekanów. Na palcach jednej ręki można policzyć obiekty wspinaczkowe na które wejść można z czekanami, a nie każdy pod nosem ma Janówek, Zakrzówek, czy inne Nory. Alternatywą jest produkt rodzimej firmy Climbero (www.climbero.pl) – drewniane czekany do treningu.

12622130_749224618542724_4985946677306094518_o
fot. climbero

Od jakiegoś czasu używam produktu Climbero i co tu dużo mówić – ze swojego zadania wywiązują się znakomicie. Trening z tymi dziabami pozwala w miarę bezboleśnie (dla przedramion) wejść w sezon zimowy. Profil styliska i kształt rączki jest bardzo zbliżony do Nomica, więc użytkownicy dziabek z ergorączkami będą bardzo zadowoleni.

WP_20151230_004 (1)

WP_20151230_003

Przez ponad rok używania dziabek nie stało się z nimi nic złego. Jedynym elementem po którym widać ślady eksploatacji jest drewniane „ostrze”. Po zużyciu zastąpiłem je vibramem (dzięki Friction.pl za kawałek gumy!). W tym miejscu chciałbym pochwalić podejście do klienta Climbero. Kiedy przed podobnym problemem stanęli wspinacze z Kielc producent bez najmniejszych problemów dosłał części zapasowe (tutaj laurka wystawiona przez dr_know). Brawo! Niestety jest to wciąż rzadko spotykane zachowanie.

Jeśli ktoś ma wątpliwości dotyczące wytrzymałości czekanów niech spojrzy na ten film:

Producent deklaruje wytrzymałość na rozciąganie rzędu 170-250kg, co jest wartością zupełnie wystarczającą do treningu nawet dla cięższych wspinaczy ;) W końcu stanowisk z tych dziab budować nie będziemy.

Jako przyrząd treningowy produkt Climbero sprawuje się znakomicie, moim zdaniem w tej chwili nie ma lepszego narzędzia do treningu na ściankach wspinaczkowych. Dodatkowym atutem Climbero jest cena. Komplet czekanów treningowych kosztuje 180pln, czyli niewiele więcej niż komplet ostrzy. Dziabki można zakupić na aukcji allegro lub bezpośrednio wysyłając zamówienie na adres pm@climbero.pl.