Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Fanny Gibert i Dimitrii Fakirianov zostają Akademickimi Mistrzami Europy w boulderingu

W drugim dniu Akademickich Mistrzostw Europy, zawodnicy rywalizowali ze sobą w bouderingu. Tym razem zawody odbyły się na rynku w Katowicach.

Od rana trwały damskie eliminacje, w których 29 zawodniczek miały dwie godziny na pokonanie 8 boulderów, ale jedynie pięć możliwych prób na każdy z nich. Bezbłędna była Francuzka Fanny Gibert, która pokonała wszystkie problemy w pierwszej próbie.

oborzynskimearena
for. OBORZYNSKI PHOTOGRAPHY

Zaraz po damskich eliminacjach i przekręceniu bouderów przez kompozytorów ruszyły męskie eliminacje. Panowie mieli znacznie trudniejsze zadanie niż wcześniej Panie, nie tylko ze względu na trudność bouderów, ale mocno grzejące słońce, nie ułatwiało zadania. Jedynie dwóm zawodnikom udało się pokonać wszystkie osiem boulderów, Rosjanin Arseniy Kupchnik potrzebował na to dziewięciu prób, natomiast Francuz Thomas Joannes dwunastu.

Do rundy finałowej awansowało 10 najlepszych zawodników i zawodniczek, a wśród nich znalazły się trzy zawodniczki oraz jeden zawodnik z Polski: Sylwia Buczek na czwartym miejscy, Monika Prokopiuk na szóstym, Karina Mirosław na siódmym oraz Mikołaj Mielczarek na dziesiątym.

Wieczorne finały przyciągnęły pod arenę zmagań wielu kibiców. Tym razem finaliści mieli do pokonanie tylko 4 bouldery i jedynie 3 minuty na każdy z nich. Pierwsza po eliminacjach Fanny Giber, ponownie jako jedyna ukończyła wszystkie problemy, wygrywając zdecydowanie tego dnia, natomiast wśród mężczyzn zwyciężył Dimitrii Fakirianov, pokonując zaledwie 2 problemy finałowe.

mp

Wyniki finałów:

oborzynskimebm
for. OBORZYNSKI PHOTOGRAPHY

kobiety:
1. Fanny Gibert (Francja)
2. Anna Margolina (Rosja)
3. Nolwen Berthier (Francja)
4. Sylwia Buczek (Polska)
5. Anna Borella (Włochy)
6. Anna Tsyganowa (Rosja)
7. Margatytha Zakharowa (Ukraina)
8. Monika Prokopiuk (Polska)
9. Karina Mirosław (Polska)
10. Marine Girardet (Francja)

oborzynskimemezczyznibouldering
for. OBORZYNSKI PHOTOGRAPHY

Mężczyźni:
1. Dimitrii Fakirianov (Rosja)
2. Greorgy Derkachev (Rosja)
3. Valentin konovalow (Rosja)
4. Thomas Joannes (Francja)
5. Arseiy Kupchnik (Rosja)
6. Egor Kryachkov (Rosja)
7. Aleksandr Shikov (Rosja)
8. Sebasian Berthe (Belgia)
9. Luke Dawson (Wielka Brytania)
10. Mikołaj Mielczarek (Polska)