Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Fiala i 502 – gówniarz wciąż działa

Podobno wszystkie Ryśki to fajne chłopaki… Niestety, nie ten z którym przyszło nam mierzyć się na Fiali i 502. Gówniarz znowu działa. Tym razem nie tylko rozrzucił „nawóz”, wysmarował klamy niezbyt przyjemnymi substancjami, ale po raz kolejny uszkodził ringi i stanowiska.

kwrakowmgabzdylfiala502
Uszkodzony niedawno ring. fot. KW Kraków

Jak informuje Klub Wysokogórski Kraków

„Zniszczone są pierwsze ringi oraz stanowiska zjazdowe na Małym Murze, część pierwszych wpinek na Wzgórzu 502 (te do których da się jakoś dosięgnąć z dołu) prawdopodobnie także część stanowisk. Podobna sytuacja jest na Fiali, pierwsze wpinki na kilku drogach zniszczone, co gorsza także niektóre stanowiska a nawet ostatni ring na Zanikającej Rysie (Rysie Kurtyki).  

Dodatkowo pod skałami czekają na nas spore depozyty nawozu (najprawdopodobniej świńskiego) a na części dróg, szczególnie na Fiali – klamy startowe zasmarowane są równo tymże nawozem.

Przestrzegamy przed korzystaniem ze stanowisk – ringów z widocznymi uszkodzeniami ( obtłuczona skała dookoła, ring przekrzywiony, obrócony, warstwa kleju dookoła ringa wykruszona).

Przykłady zniszczonych punktów na zdjęciach. W przypadku napotkania takiego stanowiska lepiej rozważyć zejście ze szczytu (w większości wypadków się da), ewentualnie opuszczenie z ostatniego ringa z asekuracją lub przejście do sąsiedniego stanowiska. Pamiętać należy, że nie ma żadnej pewności czy takie obtłuczone młotem stanowisko wytrzyma, mimo że na przykład nie możemy go poruszyć ręką. Lepiej nie ryzykować.

Więcej zdjęć na stronie KW Kraków: kw.krakow.pl/sww-kw-krakow/aktualnosci-sww/476-zle-wiesci-z-fiali.html

źródło: KW Kraków