Finał Pucharu Polski Juniorów w boulderingu

W dniu 14 grudnia warszawska bulderownia Crux gościła najlepszych młodych bulderowców w kraju.  Rozegrano Finał Pucharu Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Bulderingu organizowany przez UKA  i  AGAMA przy współpracy z PZA i wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. W zawodach wzięło udział 46 zawodników i zawodniczek z całej Polski.

W eliminacjach każda z grup wspinała się na 8 problemach przygotowanych przez Kubę Jodłowskiego, Tadka Sługodzkiego, Roberta Subdysiaka i Gadułę – Adama Karpierza.  Do finałów przechodziło po 6 zawodników i zawodniczek z obu kategorii. O godzinie 16.00 rozpoczęły się zmagania na 4 problemach finałowych.

Buldery  były  znakomicie ułożone i  dopasowane do poziomu zawodników w każdej grupie wiekowej.  Zarówno przystawki eliminacyjne jak i finałowe wymagały bardzo wszechstronnego przygotowania, Każda z nich miała inny charakter i sprawdzała różne umiejętności techniczne i siłowe.

W przerwach pomiędzy zmaganiami czekały na zawodników kanapki, przekąski, słodycze i napoje przygotowane przez „Coffee Lovers”  oraz „Jutrzenkę”.

Wyniki:

Juniorki Młodsze:

1

Ida Kupś CW Reni-Sport

2

Barbara Salwińska CW Reni-Sport

3

Katarzyna Kwiatkowska Pol-Inowex Skarpa Lublin

4

Olga Lewicka UKA Agama Warszawa

5

Justyna Tomczyk Strefa Wspinania Kraków

5

Aleksandra Żarkowska

7

Antonina Karczewska

8

Hanna Złotek

9

Julia Piniewicz UKA Agama Warszawa

10

Natasza Klocek UKA Agama Warszawa

11

Florentyna Kryczka UKA Agama Warszawa

12

Aleksandra Iwaniuk UKA Agama Warszawa

13

Julia Gersz Escalada

Juniorki:

1

Katarzyna Dragan

2

Katarzyna Wurszt

3

Małgorzata Szepielak PM Tarnów

4

Barbara Szumlańska PM Tarnów

5

Ewelina Nytko PM Tarnów

Juniorzy Młodsi:

1

Szymon Pęcikiewicz

2

Filip Chrapowicki UKA Agama Warszawa

3

Wojciech Pełka  KS Korona Kraków

4

Jan Siemianowski

5

Franciszek Jasiński UKA Agama Warszawa

6

Jan Gorczowski

7

Franciszek Różycki UKA Agama Warszawa

8

Michał Górka KS Korona Kraków

9

Szymon Doradziński UKA Agama Warszawa

Juniorzy:

1

Michał Kulpiński UKA Agama Warszawa

2

Michał Wojewódzki UKA Warszawa

3

Karol Denis Pol-Inowex Skarpa Lublin

4

Mikołaj Wróblewski PM Tarnów

5

Piotr Mielewski Strefa wspinania Kraków

6

Jędrzej Czapiewski KW Toruń

7

Igor Fojcik

8

Jerzy Laskowski  UKA Warszawa

9

Dominik Kmak

10

Mikołaj Wolanin UKA Warszawa

11

Tomasz Zacharewicz UKA Agama Warszawa

12

Maciej Słowiński Avatar Kraków

13

Michał Topór

14

Jan Leszczyński UKA Agama Warszawa

15

Mikołaj Kaczecki MKS Tarnovia

16

Paweł Szkliniarz Świętokrzyski klub alpinistyczny

17

Filip Pociecha Pałac młodzieży Tarnów

18

Wiktor Andino Valese UKA Agama Warszawa

19

Andrzej Borkowski n.z.

Nagrody dla zwycięzców ufundowali: „Jutrzenka”, „Prorock climbing”, „Climber”, HP, „Salewa”,  Adidas

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy organizacji zawodów.

Małgorzata Kusztelak

You might also like More from author