Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Forest Run – bieg na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego

20 września na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego odbędzie się pierwszy w historii, długodystansowy bieg – Forest Run.

2014-07-02 WPN z PocoLoco fot.G.Lisowski-61

Bieganie zaczęło przerastać popularnością jakikolwiek sport i obecnie praktycznie każdy amator tej dyscypliny może znaleźć w kalendarzu zawody odpowiednie dla siebie. Większość z nich odbywa się jednak w miastach, gdzie biega się po asfalcie. Tymczasem okazuje się, że wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko, aby pobiegać na łonie natury, w otoczeniu zieleni i dzikich zwierząt. Dowodem na to są właśnie zawody Forest Run organizowane na terenie malowniczego, a położonego zaledwie 15 km od Poznania,  Wielkopolskiego Parku Narodowego.

2014-07-02 WPN z PocoLoco fot.G.Lisowski-45

Na zawodników czeka 450 miejsc i dwie, typowo trailowe trasy: dłuższa – 44 kilometrowa dla zaawansowanych biegaczy, oraz krótsza, mierząca 23 kilometry. Obie wiodą w całości po leśnych duktach, zabytkowych alejach i zahaczają o najbardziej urokliwe zakątki rezerwatu. Warto przypomnieć sobie jak przyjemnie biega się w lesie. Zapisy ruszają już 21 lipca!

Aktualności o biegu można śledzić na stronie: www.forestrun.pl oraz na facebooku: https://www.facebook.com/forestrunpl.

źródło: POCO LOCO
zdjęcia:  NigraPhoto
https://www.facebook.com/nigra.photo
http://nigra-photo.blogspot.com/