Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Gratulacje!


04 Nov 2019 - 19:48:30
<[wspinanie.pl]

Tamże:

<Złote runo nicości przygotowaliśmy zgodnie z obowiązującym paradygmatem sportowej eksploracji Mnicha. Za zgodą TPN drogę wyposażyliśmy ze zjazdu w kotwy rozporowe 12 mm (Petzl, Raumer), które częściowo zakupiliśmy ze środków własnych, a część została nam przekazana przez Andrzeja Marcisza z puli akcji Tatry Bez Młotka. Kilka spitów na drugim wyciągu zostało osadzonych podczas prób zespołu krakowskiego. Podczas przejścia zmienialiśmy się na prowadzeniu (Janek prowadził wyciąg pierwszy, trzeci, piąty i szósty; Paweł drugi, czwarty i siódmy). Dwa najtrudniejsze wyciągi przeszliśmy w stylu PP.>

Gratulacje!
Świetna droga, świetna nazwa-jedna z najlogiczniejszych na Mnichu wiodąca dwoma najwybitniejszymi kantami .
Cieszy fakt ze ktoś podjął eksplorację a konkretnie dokończył niezrealizowany projekt
Satysfakcji dodaje fakt że jak wynika z enuncjacji Autorów-PZA nie miał z tym nic wspólnego
Dla przypomnienia- Akcja TBM , poprzedzająca ja koleżeńska dyskusja nad "strefami sportowymi w Tatrach" jak i praktyczna realizacja(nowe drogi rewitalizacja historycznych) odbyły się przy abstrahowaniu od moralnie zdegenerowanego bytu jakim był i pozostaje PZA.
Stąd sukces-przedsięwzięcia.
Historycznie-najprawdopodobniej był to ostatni moment aby metodą "od pomysłu do przemysłu" coś takiego zrealizować.
Dziś z pewnością na przeszkodzie stanęłyby pezetowsko-tepenowskie regulacje/wymogi które uczyniłyby przedsięwzięcie nieefektywnym-a być może nawet niebezpiecznym-i to nie w sensie skromnych niebezpieczeństw obiektywnych wspinaczki w Tatrach.
Na Mnichu i w okolicy Ministrant) jest jeszcze sporo możliwości.Było nie było-to najfajniejsze skałki w Polsce mimo ze położone w górach!Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-11-04 19:51 przez Szalony.
TematAutorWysłane

Gratulacje!

Szalony04 Nov 2019 - 19:48:30Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować