Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki – podsumowanie 1%

Jak co roku Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki opublikowała podsumowanie funduszy zebranych w ramach akcji 1%.

fundacja_kukuczki

W tym roku na konto Fundacji wpłynęło 255 477, 70 zł. 

Najwięcej środków (ponad 38 tys. zł) wpłynęło na akcję „Nasze Skały”, której celem jest zachowanie dostępu do rejonów wspinaczkowych. Jej organizatorzy prowadzą czasem trudne rozmowy ze służbami ochrony przyrody i właścicielami terenów, na których mogą wspinać się miłośnicy tego sportu.

Nasze Skały

Ponad 36 tys. dedykowano rodzinie Maćka Berbeki. Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski zaginęli podczas zejścia z Broad Peaka. 5 marca 2013 r., wraz z Adamem Bieleckim i Arturem Małkiem zdobyli nigdy wcześniej niezdobyty zimą ośmiotysięcznik. 

Berbeka_Kowalski_pn

Na trzecim miejscu celów wskazanych przez sympatyków Fundacji znalazła się akcja poszukiwawcza „Zaginieni na Kazbeku”, na którą wpłacono ponad 22, 5 tys. zł. Celem trwającej od 22 września 2013 r. akcji było odnalezienie Bartka Wojewodzica i jego dwóch kolegów: Łukasza Zajdera i Piotra Bogdanowicza. Niestety, mimo zaangażowania ratowników GOPR i służb lokalnych, nie udało się odnaleźć żywych wspinaczy, a ciała jednego z nich – do dziś nie odnaleziono. Poszukiwania będą kontynuowane w 2015 r.

Fundacja otrzyma ponadto kwotę 81 393, 27 wynikającą z wpłat „1 %” niededykowanych. Tę część darowizn Zarząd Fundacji zadysponuje zgodnie z celami statutowymi.

źródło: profil FB Fundacji Kukuczki