Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Get Vertical Day Salewa i 8a.pl zapraszają na wyjątkowy wieczór z Łukaszem Dudkiem i Rafaelem Moucką

To już dziś! O godzinie 19 na  ul. Witkiewicza 6 powinien znaleźć się każdy pasjonat pionowego świata. SALEWA i 8a.pl zapraszają na niezwykłe spotkanie poza prawem grawitacji: Łukasz Dudek i Rafael Moucka opowiedzą o czterech drogach, które okazały się przełomowe dla polskiego wspinania sportowego.
Get Vertical Day (1)

Pandemonium, Mental Terror, Sen Astralny i Arachnofobia – powstałe w latach 2001-2004 cztery niezwykłe drogi, których nie trzeba zbytnio przedstawiać. Podobnie zresztą jak ich autora. Rafael Moucka to prawdziwa legenda polskiej sceny wspinaczkowej; wybitny przedstawiciel środowiska, który skonfrontował je z magicznym w tamtych czasach poziomem VI.8. Jego bezprecedensowe realizacje ochrzczone później mianem „Wielkiej Czwórki” przez lata budziły skrajne emocje, urastając z upływem lat do rangi mitów czekających nie tylko na kolejnych pogromców, ale też weryfikację swojego statusu. Dopiero po dziesięciu latach na drogach znów dało się zauważyć ślady magnezji – na spotkanie z legendą wyruszył m.in. Łukasz Dudek (SALEWA). Będąc jednym z najlepszych i najbardziej wszechstronnych wspinaczy w Polsce, nie kazał czekać długo na efekty swojej pracy: w 2012 jako pierwszy uporał się bowiem ze Snem Astralnym i Mental Terror, by w 2014 roku przenieść się na Podzamcze i wpiąć do łańcuchów zarówno Pandemonium jak i Arachnofobii. Tym samym Łukasz stał się pierwszym – i jak do tej pory jedynym – wspinaczem, któremu udało się skompletować jurajską „tetralogię” Rafaela.

Rafael Moucka_Arachnofobia_2002_(fot. arch. Piotr Czmoch)
Rafael Moucka_Arachnofobia_2002_(fot. arch. Piotr Czmoch)

Różne momenty w historii polskiego wspinania sportowego, ta sama potrzeba zmierzenia się nie tyle ze skałą, ile z samym sobą. Dwóch wyjątkowych przedstawicieli środowiska razem na jednej scenie w ramach SALEWA Get Vertical Day opowie o tym, co niemożliwe i co jedynie się takie wydaje. Dyskusję zwieńczoną premierowym pokazem filmu Obsesja poprowadzi Piotr Turkot.

lukasz Dudek (fot. Jacek Matuszek)_res
Łukasz Dudek (fot. Jacek Matuszek)

Atrakcji wieczoru przewidziano jednak znacznie więcej: podczas wydarzenia można będzie również zasiąść za kółkiem nowego BMW razem z Gazda Group, skosztować włoskich przysmaków oraz zgarnąć jedną z atrakcyjnych nagród od SALEWA i Polartec! Zapraszamy!

Rafael Moucka_Mental Terror_2004 (fot. arch. Piotr Czmoch)
Rafael Moucka – Mental Terror 2004 (fot. arch. Piotr Czmoch)

Głównym patronem medialnym wydarzenia został portal wspinanie.pl