Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Grotołazi do startu! GOTOWI?

Czy tegoroczna trasa zaskoczy zawodników? – Mam nadzieję, że nie, to sprawdzian umiejętności i sprawności grotołaza – mówi Bartek Sierota, instruktor PZA z Wałbrzyskiego Klubu Górskiego i Jaskiniowego, który  w tym roku jest kierownikiem trasy 21. Mistrzostw Polski w Technikach Jaskiniowych.

12mistrzostwaspeleo

 Już w najbliższy weekend (29-31 maja 2015 r.), w Wojcieszowie w Górach Kaczawskich Speleoklub „Bobry” Żagań wraz z partnerami organizuje kolejne zawody grotołazów.

Trasa składać się będzie z trzech etapów – poręczowanie, zacisk, autoratownictwo:

Choć nie mogę zdradzić szczegółów, jakie dokładnie zadania przygotowaliśmy – mówi kierownik trasy, Bartek Sierota. – Będzie technicznie, trzeba też myśleć, co się robi – tłumaczy.

Do czwartego etapu przejdą najlepsi, czyli Ci, którzy będą mieli najlepszy czas i poprawnie wykonają zadania (za błędy naliczane są punkty karne, możliwa jest też dyskwalifikacja zawodnika).

Proponuję dokładnie zapoznać się z regulaminem – podkreśla sędzia główny, Rajmund Kondratowicz.

W tym roku mistrzostwa poprowadzi Maciej Sokołowski, szef Przeglądu Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju oraz innych festiwali górskich i biegowych. Przyznaje, że sam kiedyś, dawno temu, trafił na kurs taternictwa jaskiniowego. Jednak szkolenia nie ukończył.

Bycie mistrzem ceremonii wychodzi mi jednak lepiej – przyznaje nasz konferansjer.

Mistrzostwa to nie tylko zmagania zawodników na trasach. To również wiele innych atrakcji i imprez towarzyszących.

grupowe - fot. S.Oboda

Zaczynamy już w piątek tradycyjnym meczem oraz otwarciem wystawy i prelekcją Mariana Bochynka z „Bobrów” –  grotołaza, przewodnika sudeckiego, fotografa, który urodził się w Górach Kaczawskich i im oddał swoje serce.

SDG - fot. Michal Osuch

Serdecznie zapraszamy wszystkich, których pociąga świat jaskiń, gór i wspinanie, a poniżej przedstawiamy program imprezy.

PROGRAM IMPREZY

29 maja, piątek:

  • 19.00 – mecz piłkarski GROTOŁAZI vs. WOJCIESZÓW  (Orlik).
  • 20.30 – otwarcie wystawy Speleoklubu Bobry Żagań „CHINY: Korona Podziemi – Chińskie Giganty” oraz prelekcja Mariana Bochynka pt. „Przyrodnicze Skarby Gór Kaczawskich”Sala Widowiskowa (ul. Bolesława Chrobrego 105) 

 30 maja, sobota – Kamieniołom „Gruszka”:

  • 8.30 9.30 – rejestracja kolejnych zawodników – Biuro Zawodów,
  • 9.30  – odprawa zawodników –  Biuro Zawodów,
  • 10.00 – otwarcie 21. MISTRZOSTW POLSKI W TECHNIKACH JASKINIOWYCH,
  • 10.30 otwarcie tyrolki dla dzieci,
  • 11.00 – 16.00 – Otwarte Zawody Wspinaczkowe – dla małych i dużych,
  • 15.00 – Zawody w Pchnięciu Kulą,
  • 17.00 – zakończenie Mistrzostw, wręczenie nagród,
  • 20.00 – ognisko integracyjne i tańce za „Dziuśkową Chatą” (ul. Bolesława Chrobrego 45), a także specjalny pokaz nocny dziewcząt z WKGiJ. 

Zawodnicy zobowiązani są do zgłoszenia się w dniu mistrzostw do godz. 9.30 w Biurze Zawodów w celu dopełnienia formalności.

Podczas zawodów będą stoiska z literaturą górską i sprzętem oraz stoisko gastronomiczne. Dla najmłodszych przygotowaliśmy Miasteczko Zabaw. W Biurze Zawodów do kupienia będą okazjonalne koszulki, ale także archiwalne numery naszego klubowego czasopisma – „GROTOŁAJZA”. Nie zabraknie naszych branżowych pism – „Taternika” i „Jaskiń”.

Więcej informacji na stronie www.speleomistrzostwa.pl oraz na facebookowym wydarzeniu.

Naszymi partnerami medialnymi są: 

Patroni medialni

Kontakt: bobry@o2.pl, 601 967 489.

Pozdrowienia i do zobaczenia,

Komitet Organizacyjny Mistrzostw

WSPIERAJĄ NAS:

Panel sponsorski