Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Grupa młodzieżowa PZA 2014

Zakończył się nabór do Grupy Młodzieżowej PZA, do Komisji Szkolenia oraz do Komisji Wspinaczki Wysokogórskiej wpłynęło ponad 30 podań od młodych wspinaczy. Jak piszą o sobie członkowie GM uformowanej w 2011 roku:

 Grupa Młodzieżowa skupia w sobie nietuzinkowe indywidualności wspinaczkowe z rożnych stron Polski. Powstała ona z inicjatywy Komisji Szkolenia PZA z zamiarem wprowadzenia młodych wspinaczy do działania na dużych ścianach oraz w górach wysokich.

gm_nabor_3

Na podstawie wykazu przejść do egzaminu w skałkach zostało zakwalifikowanych 16 osób. Egzamin praktyczny odbył się w terminie w dniach 12 i 13 maja 2014 w Dolinie Bolechowickiej. Polegał na wspinaniu w miękkich i twardych butach również z plecakiem. Ponadto uczestnicy egzaminu brali udział w teście biegowym (był to bieg na czterech cross-owych pętlach o długości całkowitej 10 km).

gm_nabor_2

Poniżej lista osób, która została zakwalifikowana do Grupy Młodzieżowej we Wspinaczce Wysokogórskiej PZA:

1. Kończakowski Krzysztof
2. Legaszewski Marek
3. Banaś Zuzanna
4. Czech Michał
5. Taranowski Wojciech
6. Migas Paweł
7. Szulc Wojciech
8. Legaszewski Karol
9. Makasewicz Katarzyna

gm_nabor_1

Pierwsze szkolenie dla GM odbędzie się w dniach 14-19 czerwca 2014 w Sokolikach, a szkolenie tatrzańskie w terminie 12-25 lipca. Egzamin wstępny przeprowadzili: Robert Rokowski, Macjej Ciesielski, Adam Pieprzycki, a także uczestnicy poprzedniej edycji GM: Piotr Sułowski oraz Krzysztof Korn.

źródło: pza, blog grupy młodzieżowej