Grupa młodzieżowa PZA 2014

Zakończył się nabór do Grupy Młodzieżowej PZA, do Komisji Szkolenia oraz do Komisji Wspinaczki Wysokogórskiej wpłynęło ponad 30 podań od młodych wspinaczy. Jak piszą o sobie członkowie GM uformowanej w 2011 roku:

 Grupa Młodzieżowa skupia w sobie nietuzinkowe indywidualności wspinaczkowe z rożnych stron Polski. Powstała ona z inicjatywy Komisji Szkolenia PZA z zamiarem wprowadzenia młodych wspinaczy do działania na dużych ścianach oraz w górach wysokich.

gm_nabor_3

Na podstawie wykazu przejść do egzaminu w skałkach zostało zakwalifikowanych 16 osób. Egzamin praktyczny odbył się w terminie w dniach 12 i 13 maja 2014 w Dolinie Bolechowickiej. Polegał na wspinaniu w miękkich i twardych butach również z plecakiem. Ponadto uczestnicy egzaminu brali udział w teście biegowym (był to bieg na czterech cross-owych pętlach o długości całkowitej 10 km).

gm_nabor_2

Poniżej lista osób, która została zakwalifikowana do Grupy Młodzieżowej we Wspinaczce Wysokogórskiej PZA:

1. Kończakowski Krzysztof
2. Legaszewski Marek
3. Banaś Zuzanna
4. Czech Michał
5. Taranowski Wojciech
6. Migas Paweł
7. Szulc Wojciech
8. Legaszewski Karol
9. Makasewicz Katarzyna

gm_nabor_1

Pierwsze szkolenie dla GM odbędzie się w dniach 14-19 czerwca 2014 w Sokolikach, a szkolenie tatrzańskie w terminie 12-25 lipca. Egzamin wstępny przeprowadzili: Robert Rokowski, Macjej Ciesielski, Adam Pieprzycki, a także uczestnicy poprzedniej edycji GM: Piotr Sułowski oraz Krzysztof Korn.

źródło: pza, blog grupy młodzieżowej

You might also like More from author