Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

II Memoriał Iwony Buczek – relacja

W ubiegłą sobotę czyli 26 września 2015 roku odbyła się druga edycja Memoriału Iwony Buczek. Jednak przygotowania imprezy rozpoczęły się dużo wcześniej, organizatorzy przygotowywali Kielich pod zawody przez całe lato, umieścili na Kielichu aż 1000 nowych gniazd, drogi zostały poszerzone co pozwoliło na ułożenie jeszcze ciekawszych dróg.

04

W tym roku podczas Memoriału oprócz zawodów na trudność odbyła się próba pobicia rekordu Polski w przejściu higline. W zawodach udział wzięło 17 kobiet oraz oraz 44 mężczyzn. Zawodnicy mieli do pokonania po dwie drogi a dla najlepszych czekały drogi finałowe układane przez wszystkim dobrze znanego Marcina Wszołka. Oczywiście należy tuta wspomnieć, że drogi eliminacyjne powstały dzięki Tomkowi Zwolakowi (vel Vaison J ) oraz Łukaszowi Brzezickiemu. W tym roku do finału kobiet weszło aż 10 pań, jednak bezkonkurencyjna w tym roku okazała się Zuzia Banaś reprezentująca wrocławski Eiger, drugie miejsce na podium zajęła Ania Grabińska reprezentująca (Wrocław ) oraz trzecie miejsce wywalczyła Daria Brylova reprezentująca KW Korona.

107

Do męskiego finału weszło 11 zawodników, jednak najlepszy okazał się Ariel Marciniak (Jelenia Góra), który obronił tytuł zwycięzcy z  zeszłego roku. Drugie miejsce wśród Panów zajął Marek Pobran (Zerwa) a trzecie miejsce przypadło Adamowi Kapierzowi z CW ReniSport.

111

Warto wspomnieć o nietypowej męskiej drodze finałowej, gdyż była to droga, która odbywała się przez trawers przewieszenia wieży, co powodowało jej wydłużenie. A obydwie drogi finałowej kończyły się mantlą.

25

Jednak 26 września nie cel sportowy był najważniejszy a możliwość uczczenia pamięci o naszej koleżance- Iwonie Buczek. Organizatorzy zawodów zorganizowali krótką prelekcję podczas, której przedstawili swoją relację z wyprawy na grecką wyspę Karpathos, gdzie pojechali w czerwcu tego roku, aby obić sektory wspinaczkowe upamiętniające Iwonę. I tak powstały 3 sektory: Iwona, Buczek oraz Kielich. Jednak to dopiero początek obijania nowych dróg! W czerwcu kolejna wyprawa.

Warto napisać również parę słów więcej o próbie bicia rekordu Polski w higline…
Dzięki współpracy SMG i Slackhouse podczas II Memoriału Iwony Buczek udało zawiesić się rekordowo długi highline. Taśma długości 108m została zawieszona w piątek wieczorem a od soboty mierzyli się z nią highlinerzy z całej Polski. Lubin ugościł m.in. Basię Sobańską (Polski damski rekord highline, 44m), Piotra Błaszczaka (były Polski rekord longline 240m) czy Rafała Kubiaka ( świeży Polski rekord longline 410m). Najbliżej przejścia byli Paweł Jarosiewicz i Filip Oleksik, którzy w najlepszych próbach zbliżali się do połowy taśmy jednak finalnie nikomu nie udało się jej pokonać. Rekord Highline nadal należy do Janka Gałka i wynosi 97m. Niedosyt został ale highlinerzy wyjeżdżali z Lubina zadowoleni. Wiedzą już z czym muszą się zmierzyć i obiecują, że przy następnej okazji rekord padnie. :)

41

Wisienką na torcie okazała się loteria, w której każdy zawodnik wygrywał nagrodę i to nie byle jaką!:) Tutaj ponownie ukłon w stronę wszystkich sponsorów, bo bez nich loteria by się nie odbyła.
Podsumowanie Memoriału była impreza dla wszystkich zawodników i gości, która odbyła się w centrum bilardowym.
Już dzisiaj organizatorzy – Stowarzyszenie Miłośników Gór „ Kielich” serdecznie zaprasza na kolejną, edycję zawodów pełną emocji!

Serdeczne podziękowania dla:
– Barabaś- Betonowe Materiały Wibroprasowane  www.barabas.com
– Centrum Wspinaczkowe „Tarnogaj”- www.centrumwspinaczkowe.pl
– TR Walls www.tr-walls.eu
– SkiVegas www.skivegas.pl
– Second You www.second-you.com
– E-climbingshop.com www.e-climbingshop.com
– MILO www.milo.pl
-Sklep Górski Skalnik www.skalnik.pl
-TrafoBaseCamp www.trafobasecamp.pl
– Wydawnictwo Sudetica Verticalia www.wydawnictwo.sudetica.pl

– Raffiki
– Balu
– Skyline
– North Moon
– Fixe
– Instalbud www.instalbud.net.pl 
– Toi Toi Polska www.toitoi.pl
– Regionalne Centrum Sportowe Lubin www.rcslubin.pl
– SM „Przylesie” www.smprzylesie.lubin.pl
– Starostwo Powiatowe w Lubinie www.powiat-lubin.pl
–  Miasto Lubin www.lubin.pl
– Filip Choma Fotografia www.chomaart.pl